Проактивна підтримка ветеранів у 2025 році: робота, бізнес, навчання

23.01 17:42    

За минулий рік до Державної служби зайнятості звернулося 18 тисяч ветеранів, що майже на 20% більше, ніж за 2024 рік. З них майже 4 тисячі знайшли роботу, а кількість облаштованих інклюзивних робочих місць для учасників бойових дій зросла в 2,6 разів завдяки державній компенсаційній програмі.

Проте, Служба зайнятості допомагає захисникам та захисницям не лише працевлаштуванням, для них розроблено широкий перелік послуг, алгоритмів і механізмів підтримки.

Служба зайнятості досліджувала готовність роботодавців брати на роботу ветеранів та ветеранок, в тому числі учасників бойових дій, які повернулися з війни з інвалідністю. За даними опитування 90,6% підприємців наголосили, що готові брати на роботу ветеранів та ветеранок, а 88% – наймати на свої вакансії людей з інвалідністю.

Читайте також: Наталія Остапченко: Центр психосоціальної підтримки «Місце сили» у Коростишівській громаді — простір, що формується для підтримки людей - https://ruporzt.com.ua/vlada/235339-natalya-ostapchenko-centr-psihosocalnoyi-pdtrimki-msce-sili-u-korostishvsky-gromad-prostr-scho-formuyetsya-dlya-pdtrimki-lyudey.html

Крім пошуку роботи, Служба зайнятості пропонує ветеранам та ветеранкам гранти на відкриття або розвиток власної справи. За 2025 рік 831 демобілізований захисник та захисниця, а також 20 осіб з інвалідністю внаслідок війни взяли в середньому по 481 тисячі гривень на започаткування або розширення бізнесу. Також за цим напрямом видаються гранти для другого з подружжя родин захисників та захисниць, таку підтримку Служба зайнятості надавала у 2025 році 722 рази. Зацікавленість цією програмою підтримки у 2025 році була на 62% більша, ніж у 2024. При цьому «Власна справа» допомогла додатково створити 3 тисячі робочих місць, які у ветеранському бізнесі часто також віддають захисникам та захисницям.

Також минулого року ветерани та ветеранки значно активніше проходили професійне навчання – на 65%. За 2025 рік майже 900 учасників бойових дій отримали ваучери на навчання, 1000 – пройшли професійне навчання. Ще 4000 ветеранів та ветеранок навчались в ЦПТО ДСЗ в рамках експериментального проекту, 91% учасників програми змогли підвищити свою кваліфікацію, а 9% опанувати нову професію. Більшість клієнтів Служби зайнятості з числа захисників та захисниць користувалися програмами профорієнтації та вибору нової майбутньої професії.

У 2025 році Служба долучилася до реалізації експериментального проекту «Проактивна підтримка ветеранів війни та сприяння їх економічному добробуту». Дане напрацювання допомогло спростити реєстрацію та подання заяв, допомогу з грантами, ваучерами та навчанням на основі індивідуального супроводу кар’єрних радників. В рамках цього проекту напрацьований алгоритм дій між кар'єрними радниками Служби зайнятості та фахівцями із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб Мінветеранів. Така підтримка спрямована на полегшення переходу ветеранів і ветеранок від військової служби до цивільного життя. Найбільше послуг учасникам бойових дій в минулому році надавали фахівці центрів зайнятості в Вінницькій, Житомирській, Київській, Львівській, Рівненській та Хмельницькій областях.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:24
6 500 доларів США за зняття військовозобов’язаних з роз ...
Сьогодні 18:23
Судитимуть адвокатку та її спільників за «допомогу» в у ...
Сьогодні 18:23
На кордоні з Румунією прикордонники виявили партію ґадж ...
Сьогодні 18:22
Правоохоронці ліквідували схему переправлення через кор ...
Сьогодні 18:21
Ховався в мікроавтобусі серед ящиків з-під бананів: неп ...
Вчора 22:02
Отбор проб масличных культур: правила, методы и оборудо ...
21 січня 16:31
Зростання чи Масштабування? Як IT-компанії пробити скля ...
21 січня 16:31
МелаМаг-В6: здоровий сон та підтримка нервової системи
20 січня 18:03
Широкоформатий друк: особливості та переваги
16 січня 18:11
Как открыть счет в иностранном банке
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення