Заволодіння коштами на ремонті гуртожитку після обстрілу — повідомлено про підозру підприємцям
27.01 18:01
За процесуального керівництва Криворізької південної окружної прокуратури повідомлено про підозру двом підприємцям, які заволоділи бюджетними коштами під час відновлення покрівлі гуртожитку одного із закладів вищої освіти міста.
Їхні дії кваліфіковано за ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України.
За даними слідства, між закладом освіти та фізичними особами — підприємцями було укладено договір на проведення капітального ремонту покрівлі гуртожитку, пошкодженого внаслідок російського обстрілу, на загальну суму 6 млн грн.
Читайте також: Упродовж минулого тижня підрозділи ДСНС Житомирщини 111 разів залучалися до ліквідації надзвичайних подій - https://ruporzt.com.ua/oblasni_novini/235538-uprodovzh-minulogo-tizhnya-pdrozdli-dsns-zhitomirschini-111-razv-zaluchalisya-do-lkvdacyi-nadzvichaynih-pody.html
У період з листопада по грудень 2024 року підозрювані під час виконання робіт штучно завищували вартість основних будівельних матеріалів у два рази, відобразивши недостовірні відомості в актах виконаних робіт.
Крім того, у звітній документації було зазначено виплату заробітної плати працівникам за виконані роботи, яка фактично не виплачувалась.
Різницю між реальною вартістю виконаних робіт та сумами бюджетних коштів підозрювані виводили через підконтрольних суб’єктів господарювання, привласнивши майже 2 млн грн.
Згідно з висновками експертиз, зазначену суму підтверджено як збитки, завдані державі.
Наразі їм обрано запобіжні заходи.
Досудове розслідування здійснюють слідчі СВ ВП №2 Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області, оперативний супровід Управління СБУ області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду.
RuporZT
|