За минулий тиждень підприємці оформили 440 нових кредитів на суму понад 2,1 млрд грн

03.02 16:20    

За минулий тиждень підприємці оформили 440 нових кредитів на суму понад 2,1 млрд грн.

Від початку 2026 року в межах програми бізнес залучив 1,7 тис. кредитів на загальну суму 8,7 млрд грн.

Читайте також: Виїзне засідання Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України у місті Коростень. Обговорення ключових державних рішень - https://ruporzt.com.ua/vlada/235992-viyizne-zasdannya-timchasovoyi-specalnoyi-komsyi-verhovnoyi-radi-ukrayini-u-mst-korosten-obgovorennya-klyuchovih-derzhavnih-rshen.html

Загалом від початку 2026 року найбільше кредитних коштів було отримано за такими напрямами:

кредитування у зоні високого воєнного ризику — 3,4 млрд грн;
розвиток переробної промисловості — 2,5 млрд грн;
інвестиційні проекти — 1,5 млрд грн.
Найпомітніше зростання за сумою виданих кредитів цього тижня зафіксовано у кредитуванні переробної промисловості (+896 млн грн).

Від початку дії програми (лютий 2020 року) підприємці отримали 136,3 тис. кредитів на суму 468,6 млрд грн. З них у період воєнного стану — 101,4 тис. кредитів на 379,0 млрд грн.

До десятки лідерів за кількістю взятих кредитів увійшли чотири регіони, що належать до зон високого воєнного ризику: Дніпропетровська, Одеська, Київська, Харківська області.

Найбільші обсяги кредитування залучені підприємствами в аграрному секторі, гуртовій та роздрібній торгівлі, переробній промисловості.

Довідково

Програма «Доступні кредити 5-7-9%» є складовою політики розвитку українських виробників «Зроблено в Україні» і спрямована на стимулювання мікро-, малого та середнього бізнесу через здешевлення кредитних ресурсів за рахунок державних компенсацій або державних гарантій. Для бізнесу, що працює в зонах високого воєнного ризику, програма передбачає знижену ставку на інвестиційні кредити — 1% річних протягом перших 5 років та 5% – надалі.

З 2024 року програма фокусується на підтримці кредитування інвестиційних проектів, які створюють робочі місця, сприяють модернізації бізнесу та відновленню економіки. Підприємці можуть залучити до 150 млн грн на розвиток виробництва, енергозбереження, інфраструктури чи відбудову зруйнованих війною об’єктів.

Програма реалізується через Фонд розвитку підприємництва та уповноважені банки. Деталі та умови участі – на сайті.

У програмі беруть участь 48 уповноважених банків.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 22:24
На Миколаївщині поліцейські затримали водія, який ймові ...
Вчора 22:24
Відбулося засідання Координаційного центру з питань інж ...
Вчора 22:23
Затверджено механізм супроводу іноземних добровольців, ...
Вчора 22:22
Юлія Свириденко взяла участь у щорічній зустрічі спільн ...
Вчора 22:21
Премʼєр-міністр України Юлія Свириденко вручила се ...
26 червня 16:51
Огляд iPhone 17 Pro: чи варто купувати новий флагман Ap ...
25 червня 16:08
Спецодяг та спецвзуття: надійний захист у будь яку пору ...
24 червня 21:46
Чому українці обирають авто з США?
15 червня 14:51
Плити для плитоноски
12 червня 15:38
Як правильно зберігати продукти у пластикових ємностях
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення