6 років Дія.Освіта: як держава побудувала систему розвитку цифрових навичок

05.02 17:00    

У2019 році держава вперше системно підійшла до розвитку цифрових навичок українців: Мінцифри в межах президентської візії побудови найзручнішої цифрової держави у світі визначило цифрову грамотність одним зі стратегічних пріоритетів, адже стало очевидно: сучасні сервіси працюють лише тоді, коли люди вміють ними користуватися.

Того ж року Україна вперше виміряла рівень цифрових компетентностей за методологією Європейської комісії (DESI), що засвідчило масштаб виклику та стало підґрунтям для запуску Дія.Освіта — національного проекту з розвитку цифрової грамотності та актуальних навичок для конкурентоспроможності на локальному й глобальному ринках праці.


Читайте також: Турнір «Кубок Ліги сприяння обороні». Майже 20 команд із різних підрозділів Сил оборони України - https://ruporzt.com.ua/oblasni_novini/236002-turnr-kubok-lgi-spriyannya-oboron-mayzhe-20-komand-z-rznih-pdrozdlv-sil-oboroni-ukrayini.html
За шість років системної роботи частка українців без цифрових навичок скоротилася з 15% до 4%, а 58% громадян сьогодні мають базовий і вищий рівень цифрових компетентностей — на рівні середніх показників країн ЄС.

Що можна вивчати на Дія.Освіта

Сьогодні на платформі доступні 700+ безоплатних продуктів — освітні серіали, освітні Shorts — байти навичок, гайди та інтерактивні симулятори реальних ситуацій. Вони охоплюють ключові напрями, з якими українці стикаються щодня:

цифрова грамотність і кібергігієна;
робота з даними, цифровими інструментами та штучним інтелектом;
ІТ- й дотичні професії;
рескілінг і розвиток кар’єри;
навички для фахівців у галузі освіти, державного сектору й бізнесу;
безбар’єрність та вебдоступність.
На Дія.Освіта вже зареєстровано понад 3 мільйони користувачів з України та з-за кордону, а навчання на платформі доступне українською та англійською мовами.
Високу залученість користувачів підтверджує те, що понад 80% усіх, хто починає освітні серіали, доходять до завершення.

Навчатися можна онлайн — у власному темпі з будь-якого гаджета — або офлайн у 5 000 хабах цифрової освіти по всій країні.

За шість років Дія.Освіта стала зрозумілою точкою входу для тих, хто хоче розвинути актуальні навички — без бар’єрів і складних формулювань. Цей принцип послідовно масштабується в межах поетапної трансформації платформи в AI-powered освітню екосистему, де технології спрощують шлях від теорії до практики.

Уже сьогодні на платформі працює ШІ-менторка: підсумує навчальні матеріали, пояснює складні поняття простою мовою та перетворює знання на структуровані практичні висновки.

Наступним етапом стане ШІ-провідник — інструмент, який формуватиме індивідуальні навчальні маршрути на запит користувачів і допомагатиме послідовно рухатися від вибору навичок до їх практичного опанування.

Долучайтеся до мільйонів українців, які щодня розвивають критично важливі навички, — реєструйтеся на платформі.

До 6-річчя Дія.Освіта проводить розіграш брендованого мерчу серед користувачів, які пройдуть один з освітніх продуктів із тем цифрової грамотності, штучного інтелекту або залучення молоді. Дізнавайтеся умови участі за посиланням[1] [2] . Розіграш проводиться за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та фінансування Швеції в межах «Проекту підтримки Дія».

Стратегічним партнером платформи Дія.Освіта є швейцарсько-українська Програма EGAP, що впроваджується Фондом Східна Європа. Оновлення платформи у 2023 році та інтеграція ШІ-інструментів реалізуються Міністерством цифрової трансформації за підтримки Google.org. Навчання координаторів офлайн-хабів цифрової освіти здійснюється з ініціативи Мінцифри у співпраці з ВГО Українська бібліотечна асоціація (УБА) в межах «Проекту підтримки Дія», що реалізується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансування Швеції.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 22:24
На Миколаївщині поліцейські затримали водія, який ймові ...
Вчора 22:24
Відбулося засідання Координаційного центру з питань інж ...
Вчора 22:23
Затверджено механізм супроводу іноземних добровольців, ...
Вчора 22:22
Юлія Свириденко взяла участь у щорічній зустрічі спільн ...
Вчора 22:21
Премʼєр-міністр України Юлія Свириденко вручила се ...
26 червня 16:51
Огляд iPhone 17 Pro: чи варто купувати новий флагман Ap ...
25 червня 16:08
Спецодяг та спецвзуття: надійний захист у будь яку пору ...
24 червня 21:46
Чому українці обирають авто з США?
15 червня 14:51
Плити для плитоноски
12 червня 15:38
Як правильно зберігати продукти у пластикових ємностях
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення