Контрабанда підсанкційної продукції: БЕБ на Київщині передало заарештований каучук до АРМА
10.02 16:29
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки України у Київській області передали в управління АРМА 43 тонни синтетичного каучуку, який належить підсанкційній компанії. Сировину вилучено під час спроби її ввезення на територію України за підробленими документами.
Слідством встановлено, що зазначену сировину фактично було виготовлено на виробничих потужностях іранської компанії, головний офіс якої розташований у москві. З метою приховування реального походження товару під час імпорту було зазначено Туреччину замість Ірану.
Продукцію ввозили з використанням реквізитів українських підприємств, а також іноземної компанії з Чехії. У ході митного огляду двох партій товару, задекларованого як полібутадієновий каучук турецького походження, посадовці митниці виявили маркування «IR» (Іран) на палетах, а також штрих-коди іранського виробника.
Читайте також: Коростенська прокуратура забезпечила повернення 560 гектарів землі Лугинській громаді - https://ruporzt.com.ua/oblasni_novini/236550-korostenska-prokuratura-zabezpechila-povernennya-560-gektarv-zeml-luginsky-gromad.html
Детективи БЕБ з’ясували, що компанія-виробник спеціалізується на виробництві нафтохімічній продукції, зокрема синтетичному каучуку. Її виробничі потужності розташовані безпосередньо в Ірані, а сама компанія має офіс у москві та перебуває під санкціями США.
Заарештовану сировину вартістю понад 12,7 млн грн передано в управління АРМА для подальшої реалізації з перерахуванням коштів до держбюджету.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 201-3 Кримінального кодексу України (контрабанда товарів) здійснюють детективи ТУ БЕБ у Київській області у взаємодії з працівниками Київської митниці.
Процесуальне керівництво у провадженні здійснює Київська обласна прокуратура.
RuporZT
|