18 тисяч доларів за фальшиві діагнози: на Київщині Нацполіція затримала двох зловмисників

17.02 20:06    
За гроші спільники пообіцяли військовозобов’язаному організувати оформлення медичних документів з вигаданою історією хвороби. Надалі вони б стали підставою для отримання офіційного статусу - непридатного до військової служби. За скоєне ділкам загрожує ув’язнення.

Оперативники Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції спільно із слідчими поліції Київщини на протиправній діяльності викрили 26-річну уродженку Черкаської області та її спільника - 24-річного сумчанина. Вони пропонували чоловікам призовного віку і тим, хто перебував у розшуку ТЦК, уникнути служби в армії, оформивши документи про вигадану хворобу. 
Читайте також: Неподалік Житомира зіткнулися Kia та Volkswagen: двох пасажирок легковиків госпіталізовано - https://ruporzt.com.ua/oblasni_novini/236889-nepodalk-zhitomira-ztknulisya-kia-ta-volkswagen-dvoh-pasazhirok-gosptalzovano.html


В одному із випадків свою роботу оцінили у 18 тисяч доларів. Таку суму забажали отримати нібито за вплив на посадовців медичних установ Києва. Через яких і було б отримано фіктивний діагноз без проведення обстежень та реального захворювання. На підставі пакету медичних документів клієнт  у подальшому оформив би папери про непридатність до військової служби.

Однак знайомі в медичних установах були лише на словах, а заробіток від «угоди» зловмисники ділили між собою навпіл. 

Бажаний «гонорар» просили двома частинами по 9 тисяч доларів. Перший транш разом із копіями документів, а другий - наприкінці оборудки. А щоб «клієнт» не відмовився від угоди, погрожували мобілізацією у найкоротший термін.

Оперативники внутрішньої безпеки поліції задокументували незаконну діяльність фігурантів та затримали їх в процесуальному порядку. За місцем проживання фігурантів правоохоронці провели санкціоновані обшуки, в ході яких виявили та вилучили грошові кошти, копії документів інших «клієнтів» та решту доказів, що підтверджують протиправну діяльність. 

Слідчі ГУНП у Київській області вже повідомили ділкам про підозру за ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України. За зловживання впливом їм загрожує до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Київська обласна прокуратура.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 19:58
На Сумщині правоохоронці викрили чергову протиправну сх ...
Вчора 19:53
Поліцейські Черкащини затримали експрацівницю банку, як ...
Вчора 19:52
Понад 420 тис. гривень збитків під час відновлення пошк ...
Вчора 19:51
СБУ затримала агентку рф, яка в онлайн-режимі коригувал ...
Вчора 19:49
СБУ заочно повідомила про підозру генералу рф, який орг ...
07 квітня 17:25
Як обрати пам’ятник, який збереже гідний вигляд на роки
06 квітня 16:07
Перше знайомство: чому УЗД вагітності — це не лише про ...
04 квітня 15:34
Arapov.Trade: полный разбор образовательной платформы п ...
03 квітня 21:29
Пылесос – незаменимый помощник в доме и на работе
01 квітня 21:00
Як вибрати ніж із фіксованим клинком для активного відп ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
31 березня 16:12
Прокурори повідомили про підозру депутату сільради на Ж ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення