Україна і Нідерланди розвивають кіберпартнерство: Держспецзв’язку обговорює спільні проекти з МЗС Нідерландів

27.02 18:08    

УДержспецзв’язку з візитом перебували представники Міністерства закордонних справ Нідерландів, посол з особливих доручень з питань кіберзахисту Ернст Норман і співробітник відділу політики безпеки МЗС.

У Тренінговому кіберцентрі Державного центру кіберзахисту Держспецзв’язку та національній команді реагування на кіберінциденти, кібератаки, кіберзагрози (CERT-UA) дипломатів поінформували про принципи роботи та результати, досягнуті цими підрозділами. Гості провели переговори з керівництвом Держспецзв’язку та керівниками департаментів.

«Ця зустріч знаменує собою ще один крок до посилення кібербезпеки не лише України, а й всієї Європи, – заявив голова Держспецзв’язку Олександр Потій, вітаючи делегацію. – Ми активно співпрацюємо з нашими голландськими партнерами, зокрема в рамках Талліннського механізму, зосереджуючись на кібербезпеці».

Представникам Нідерландів були представлені перспективні напрями подальшого партнерства. Важливою темою обговорення став розвиток проекту Держспецзв’язку зі створення мережі регіональних центрів кібербезпеки та їх оперативної координації з національною командою CERT-UA.

Сторони також розглянули інші стратегічні проекти, зокрема запуск «CISO Campus» – національної освітньої платформи, призначеної для навчання головних спеціалістів з інформаційної безпеки. Вони дослідили можливості для відповідних голландських установ надавати підтримку цій життєво важливій ініціативі.

Представники Міністерства закордонних справ Нідерландів наголосили на готовності ділитися передовим досвідом у сфері кібербезпеки з українськими колегами, одночасно вивчаючи та застосовуючи унікальний досвід, набутий Україною. Учасники зустрічі дійшли висновку, що двостороння синергія є невід’ємною частиною зміцнення ширшої європейської архітектури безпеки.

Зазначимо, Україна і Нідерланди діють у рамках системи двосторонніх документів з безпеки. Зокрема, у березні 2025 року було підписано Угоду про співробітництво у сфері безпеки, а в травні того ж року – Меморандум про взаєморозуміння щодо захисту критичної інфраструктури між Держспецзв’язку і Міністерством юстиції та безпеки Нідерландів.

27 листопада 2025 року Україна та Нідерланди провели перший двосторонній кібердіалог у Варшаві.



RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 21:48
Перевізникам доступна заміна паперових дозволів на елек ...
Сьогодні 21:47
МОЗ України продовжує роботу над посиленням контролю за ...
Сьогодні 21:47
З’явився механізм оскарження відмов у наданні містобуді ...
Сьогодні 21:46
Мінекономіки презентувало матрицю фінансування для агра ...
Сьогодні 21:46
Програми підтримки взимку та навесні охопили 60% україн ...
30 квітня 21:58
Купольні посудомийні машини: промисловий стандарт швидк ...
29 квітня 18:28
Wok-локшина: секрет популярності та різноманіття смаків
27 квітня 22:21
Документи для навчання, роботи та бізнесу за кордоном: ...
24 квітня 16:50
Коли душовий бокс кращий за кабіну
23 квітня 19:23
Почему CCTV-формат взрывает iGaming в 2026 году
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
31 березня 16:12
Прокурори повідомили про підозру депутату сільради на Ж ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення