Руслан Кравченко: викрито схему заволодіння понад 50 млн грн під час ремонту Трипільської ТЕС

27.02 18:23    
За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури викрито службових осіб низки приватних підприємств, які організували схему заволодіння коштами держпідприємства під час ремонту Трипільської ТЕС. Про це повідомив Генеральний прокурор Руслан Кравченко на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що підозрювані залучили родичів та близьких осіб, створивши мережу підконтрольних компаній.

«На публічні закупівлі вони подавали узгоджені між собою пропозиції із заздалегідь завищеними цінами. Конкуренція існувала лише на папері. Як результат – договори укладалися за завідомо завищеною вартістю. Ціни на деякі товари та послуги «накручували» у кілька разів. Різницю між реальною ціною і тією, що в документах, отримували готівкою», − розповів Руслан Кравченко.

За словами Генпрокурора для «відмивання» коштів учасники укладали фіктивні договори з підприємствами тіньового сектору, які займалися обготівковуванням.

«Досудовим розслідуванням задокументовано системну доставку готівки так званими «кур’єрами» до офісів учасників схеми. Попередньо встановлено, що через оборудку обготівковано щонайменше 50 млн грн», − деталізував Руслан Кравченко.

Генеральний прокурор також зазначив, що шістьом особам відповідно до їх «ролей» у злочинній схемі повідомлено про підозру за фактами заволодіння майном в особливо великих розмірах та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.

Двоє фігурантів наразі перебувають під домашнім арештом, щодо ще трьох до суду подано клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави у розмірі 51 млн грн кожному. Місцезнаходження ще однієї особи встановлюється.

Досудове розслідування здійснює СУ ГУНП в Київській області, оперативний супровід –ДЗНД СБУ. Правоохоронці встановлюють повне коло причетних осіб.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 22:24
На Миколаївщині поліцейські затримали водія, який ймові ...
Вчора 22:24
Відбулося засідання Координаційного центру з питань інж ...
Вчора 22:23
Затверджено механізм супроводу іноземних добровольців, ...
Вчора 22:22
Юлія Свириденко взяла участь у щорічній зустрічі спільн ...
Вчора 22:21
Премʼєр-міністр України Юлія Свириденко вручила се ...
26 червня 16:51
Огляд iPhone 17 Pro: чи варто купувати новий флагман Ap ...
25 червня 16:08
Спецодяг та спецвзуття: надійний захист у будь яку пору ...
24 червня 21:46
Чому українці обирають авто з США?
15 червня 14:51
Плити для плитоноски
12 червня 15:38
Як правильно зберігати продукти у пластикових ємностях
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення