У Києві викрито канал незаконного збуту зброї та боєприпасів

09.03 21:20    
Нелегальний обіг зброї та боєприпасів залишається серйозною загрозою для безпеки держави.

Упродовж 2025 року правоохоронні органи зареєстровали 8603 кримінальні правопорушення за ч. 1 ст. 263 КК України (незаконне носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів або вибухових речовин). До суду скеровано обвинувальні акти щодо 4377 таких кримінальних правопорушень.

Читайте також: У Житомирі нетверезий керманич вчинив ДТП за участю 5 автомобілів - https://ruporzt.com.ua/oblasni_novini/238288-u-zhitomir-netvereziy-kermanich-vchiniv-dtp-za-uchastyu-5-avtomoblv.html



За цей період із незаконного обігу вилучено значні обсяги зброї та боєприпасів, зокрема: 1412 одиниць нарізної вогнепальної зброї, 419 одиниць іншої вогнепальної зброї, 43 одиниці гладкоствольної зброї, 186 гранатометів та реактивних систем, 667 тис. патронів, майже 4,9 тис. гранат, 69 мін, 246 саморобних вибухових пристроїв, 710 одиниць холодної зброї, 32 одиниці газової та пневматичної зброї, а також понад 2,6 тонни вибухових речовин.

Черговий канал незаконного збуту зброї та боєприпасів правоохоронці перекрили у Києві.

За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та м. Севастополя припинено діяльність мешканця столиці, який налагодив канал нелегального продажу озброєння.

За даними слідства, 50-річний киянин облаштував за місцем проживання імпровізовану станцію технічного обслуговування, де під виглядом ремонту автомобілів збував вогнепальну зброю, боєприпаси, вибухові речовини та пристрої.

Правоохоронці задокументували факти продажу 4 гранат різних типів, зокрема реактивної протитанкової гранати М72-МК1, підствольного гранатомета ГП-25, понад 3,5 тисячі набоїв різного калібру, а також двох автоматів і ручного кулемета конструкції «Калашникова».
У ході досудового розслідування встановлено ймовірну причетність до незаконної діяльності ще двох осіб.

Під час обшуків за місцем їхнього проживання вилучено 6 одиниць вогнепальної зброї, 3 гранатомети, близько 200 гранат і гранатометних пострілів, тротилову шашку, протитанкову керовану ракету, протипіхотну міну направленої дії та понад 8 тисяч набоїв.

Призначено експертизи.

Усіх трьох чоловіків затримано в порядку ст. 208 КПК України та повідомлено про підозру в незаконному поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами за ч. 1 ст. 263 КК України.

Підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави.

Слідство встановлює шляхи надходження зброї та можливу причетність інших осіб.

Досудове розслідування здійснюють слідчі ГУ НП в АР Крим та м. Севастополі за оперативного супровіду ГУ СБУ в м. Києві та Київській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 20:36
Смерть 2-місячної дівчинки, катування сина та торгівля ...
Вчора 20:35
Розбещував малолітніх: на Хмельниччині судитимуть 46-рі ...
Вчора 20:35
СБУ затримала агента рф, який намагався здійснити дивер ...
Вчора 20:34
СБУ та Нацполіція викрили в Одесі адвоката та його спіл ...
Вчора 20:34
Кримінальна кава: київські митники викрили спробу ввезе ...
26 червня 16:51
Огляд iPhone 17 Pro: чи варто купувати новий флагман Ap ...
25 червня 16:08
Спецодяг та спецвзуття: надійний захист у будь яку пору ...
24 червня 21:46
Чому українці обирають авто з США?
15 червня 14:51
Плити для плитоноски
12 червня 15:38
Як правильно зберігати продукти у пластикових ємностях
Вчора 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення