Прикордонник отримав нову підозру після передачі неправомірної вигоди за переведення
13.03 17:50
Військовослужбовцю Державної прикордонної служби України, якого раніше підозрювали у сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон, повідомлено нову підозру - надання неправомірної вигоди службовій особі (ч. 3 ст. 369 КК України).
Йдеться про прикордонника, якому 11 січня 2026 року вже було повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 КК України - сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон. Тоді суд узяв його під варту з можливістю внесення застави 500 тис. грн, яку він сплатив.
Надалі, як встановило слідство, він вирішив вплинути на власне проходження служби.
Наприкінці лютого 2026 року військовослужбовець запропонував заступнику начальника відділу кадрів прикордонного загону ДПСУ неправомірну вигоду за переведення до прикордонної застави, де міг би проходити службу без залучення до безпосереднього виконання бойових завдань, але водночас отримувати додаткові виплати, передбачені для військовослужбовців, які беруть участь у бойових діях.
5 березня 2026 року він передав посадовцю 1900 доларів США, після чого був затриманий правоохоронцями та повідомлений про підозру. Суд застосував до нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.
Санкція статті передбачає до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Досудове розслідування здійснюють слідчі Територіального управління ДБР у місті Полтаві за оперативного супроводу відділу внутрішньої та власної безпеки по 8 прикордонному загону ДПСУ.
Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду.
RuporZT
|