Дрони для оборони продавали через інтернет: військовослужбовця підозрюють у розкраданні на 5,5 млн грн

13.03 17:51    
На Одещині начальнику складу одного з прикордонних загонів повідомлено про підозру у викраденні військового майна інженерно-авіаційної служби загальною вартістю близько 5,5 млн грн.

За даними слідства, упродовж червня 2023 року - вересня 2025 року військовослужбовець, використовуючи службове становище та маючи доступ до майна військової частини, незаконно заволодів технікою, яка мала використовуватися для потреб оборони.

Йдеться про масштабну нестачу військового обладнання - безпілотних літальних апаратів, фотообладнання та наземних станцій управління, зокрема:

54 комплекти дронів DJI Mavic 3 Pro та DJI Mavic 3 Enterprise M3E,
7 комплектів БпАК DJI Mavic 3 Enterprise,
2 комплекти камер Sony RX1 Kamera,
2 комплекти камер Sony Alpha A7R FullFrame, E-mount,
ноутбук і монітор до безпілотного авіаційного комплексу ВАЛК-1,
2 комплекти ноутбуків - мобільного АПК-відтворювача та реєстратора відеоінформації від БпАК «Лелека-100».
Підозрюваний розпорядився цим обладнанням на власний розсуд. Через онлайн-сервіс оголошень він збував військове майно цивільним особам, волонтерам й навіть здавав у ломбард.

Нестачу виявили під час інвентаризації складу. У результаті, за даними правоохоронців, державі завдано збитків на суму близько 5,5 млн грн.

Військовослужбовцю повідомлено про підозру за викрадення військовослужбовцем іншого військового майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 410 КК України).

Його затримали в порядку ст. 615 КПК України. Суд обрав запобіжний захід - тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 5,4 млн грн.

Санкція інкримінованої йому статті передбачає до від 10 до 15 років позбавлення волі.

За процесуального керівництва прокурорів Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону досудове розслідування здійснюють слідчі 2 СВ ТУ ДБР у м. Миколаєві, за оперативного супроводу 2 ОВ ТУ ДБР у м. Миколаєві та ГВ ВВВБ 26 ПЗ.

Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 16:59
Перед судом постане лікарка приватної клініки, через ді ...
Сьогодні 16:59
23-річному водію Volkswagen, який вчинив смертельне ДТП ...
Сьогодні 16:58
За матеріалами СБУ 12 років тюрми отримала співучасниця ...
Сьогодні 16:58
Розкрадання коштів держпрограми підтримки фермерів на О ...
Сьогодні 16:57
На Полтавщині чоловік обвинувачується у ґвалтуванні 13- ...
15 серпня 23:22
Гостьова віза в Польщу: кому підходить та що потрібно д ...
07 серпня 16:06
Мікрохвильова піч: значення та переваги сучасної технік ...
05 серпня 15:14
Розпродаж майна банків: максимальна вигода для вашого б ...
03 серпня 15:45
Твій лікар у Варшаві: клініка для всієї родини
30 липня 17:01
Стрільба на різних дистанціях: як змінюються вправи та ...
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення