Незаконна рубка в заповідній зоні: до суду передано справу щодо 9 обвинувачених

13.03 17:52    
Прокурори Вінницької обласної та Гайсинської окружної прокуратур завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами незаконної рубки дерев на території Національного природного парку «Кармелюкове Поділля». Обвинувальний акт щодо 9 осіб скеровано до суду.

За даними слідства, у 2025 році місцеві жителі незаконно вирубували дерева на території природно-заповідного фонду, вивозили деревину та продавали її. До протиправної діяльності були причетні двоє майстрів лісу Дохнянського лісництва Гайсинського надлісництва філії «Центральний лісовий офіс» ДП «Ліси України», які забезпечували безперешкодне здійснення незаконних порубок. Один із них входив до складу злочинної групи.

У порубці, перевезенні, зберіганні та збуті незаконно зрубаного лісу, вчинених за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки, обвинувачують 5 осіб, а також злочинну групу у складі 4 осіб (ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 246 КК України).

Крім того, двом майстрам лісу інкримінують зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України).

За даними слідства, унаслідок незаконних порубок було знищено близько 70 дерев різних порід, що належать до природно-заповідного фонду. Збитки державі становлять майже 6,5 млн грн.

У межах кримінального провадження накладено арешт на незаконно зрубану деревину, транспортні засоби, земельні ділянки та грошові кошти обвинувачених.

Санкції інкримінованих статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до семи років.

Досудове розслідування здійснювали слідчі Гайсинського районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 20:50
Державна податкова служба: Переробна промисловість – лі ...
Вчора 20:49
Відстрочка для вчителів та інших педагогічних працівник ...
Вчора 20:48
Протидія систематичним порушенням ПДР задля безпеки на ...
Вчора 20:48
Мінцифри: Від розробки прототипу до гранту в 1,5 мільйо ...
Вчора 20:47
Уряд розподілив 35 млрд грн на реалізацію Планів стійко ...
15 серпня 23:22
Гостьова віза в Польщу: кому підходить та що потрібно д ...
07 серпня 16:06
Мікрохвильова піч: значення та переваги сучасної технік ...
05 серпня 15:14
Розпродаж майна банків: максимальна вигода для вашого б ...
03 серпня 15:45
Твій лікар у Варшаві: клініка для всієї родини
30 липня 17:01
Стрільба на різних дистанціях: як змінюються вправи та ...
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення