На Прикарпатті затримано посадовця ТЦК та СП

17.03 16:26    
На Івано-Франківщині викрито посадовця одного з районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), якого підозрюють у вимаганні та одержанні $2000 за вирішення питання щодо військового обліку.

За даними слідства, 36-річний підполковник, який тимчасово виконував обов’язки керівника районного ТЦК, вимагав гроші від двох військовозобов’язаних чоловіків. Вони звернулися до нього, щоб з’ясувати, чи можна зняти їх із військового розшуку.

Посадовець пояснив, що відповідно до законодавства чоловіки мають прибути до ТЦК для складання протоколу про адміністративне правопорушення, після чого можуть бути мобілізовані до лав Збройних Сил України.

Водночас він запропонував «вирішити питання» без їхньої особистої присутності та без подальшої мобілізації. За таку послугу вимагав 2 тисячі доларів США - по тисячі за кожного чоловіка.

За матеріалами слідства, у березні цього року посадовець отримав обумовлену суму двома частинами. Під час передачі другої частини коштів його затримали у порядку ст. 208 КПК України.

За процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону 13 березня 2026 року військовому повідомлено про підозру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище (ч. 3 ст. 368 КК України).

За клопотанням прокурорів суд обрав підозрюваному запобіжний захід - тримання під вартою з альтернативою внесення застави. Також до суду подано клопотання про відсторонення його від виконання службових обов’язків.

Правоохоронці встановлюють інших можливих учасників схеми, а також перевіряють причетність підозрюваного до інших подібних випадків.

Досудове розслідування здійснюють слідчі ГУ Нацполіції в Івано-Франківській області за матеріалами Управління СБУ в Івано-Франківській області.

Це викриття - частина системної роботи в межах програми «Зворотний бік ТЦК та ВЛК». Упродовж 2026 року за процесуального керівництва спеціалізованих прокуратур у сфері оборони в 47 кримінальних провадженнях повідомлено про підозру 68 посадовцям ТЦК та СП і ВЛК за фактами вчинення корупційних кримінальних правопорушень, пов’язаних із мобілізацією. Задокументована сума неправомірної вигоди склала 170,1 тис. доларів США та 301,5 тис. гривень. та 2 автомобілі.

Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не доведено в законному порядку та не встановлено обвинувальним вироком суду.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 15:08
Держаудитслужба запобігла неправомірному витрачанню пон ...
Сьогодні 15:07
Поліцейські викрили мешканку Черкас, яка використовувал ...
Сьогодні 15:06
Замах на теракт в Одесі: поліція та СБУ затримали 19-рі ...
Сьогодні 15:05
Слідчі поліції Дніпропетровщини задокументували схему р ...
Сьогодні 15:04
Під приводом гуманітарної допомоги ввіз в Україну 25 ав ...
Сьогодні 21:06
Юлія Свириденко: Уряд виділив 281,3 млн грн на доплати ...
Сьогодні 21:04
Міноборони: Україна та НАТО працюють над стабільними по ...
27 березня 15:49
Как выбрать университет в Англии: что важно учесть семь ...
25 березня 18:58
Помощь морякам: документы и советы перед рейсом
25 березня 18:54
Коптильні: популярність та використання для дому і бізн ...
Вчора 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
Вчора 16:12
Прокурори повідомили про підозру депутату сільради на Ж ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення