Україна залучила $200 млн грантового фінансування на бюджетну підтримку за рахунок внеску Норвегії у межах проекту Світового банку

18.03 19:25    
Україна залучила 200 млн доларів США грантового фінансування у межах проекту Світового банку PEACE in Ukraine (“Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні”).

Кошти було надано Норвегією до Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF) та вже зараховано до загального фонду державного бюджету України.

Залучене фінансування буде спрямоване на відшкодування пенсійних видатків, що є одним із пріоритетів державного бюджету в умовах воєнного стану.

“Вдячний Світовому банку, а також Уряду Норвегії за надану грантову підтримку. Завдяки допомозі міжнародних партнерів Україні вдається зберігати макрофінансову стійкість держави та забезпечувати фінансування пріоритетних бюджетних потреб. З 2022 року Норвегія надала Україні понад 700 млн доларів США грантової допомоги в межах проекту PEACE. Загалом в рамках проекту на виплату пенсій Україна отримала 13,4 млрд доларів США бюджетної підтримки від донорів і партнерів”, – зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Проект PEACE in Ukraine було започатковано у червні 2022 року у відповідь на повномасштабну агресію російської федерації проти України та нагальну потребу у забезпеченні фінансової стабільності держави. Його метою є підтримка Уряду України у виконанні ключових державних функцій на національному і регіональному рівнях, зокрема фінансування заробітних плат працівників державного сектору, медичних послуг, пенсій та програм соціальної допомоги.

У межах проекту Україна залучає кредитні та грантові ресурси, у тому числі під гарантії партнерів з розвитку. Загальний обсяг фінансування, мобілізованого за проектом PEACE, становить майже 52 млрд доларів США.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 14:48
Під ковдрою та дитячими іграшками: прикордонники викрил ...
Сьогодні 14:47
Під виглядом допомоги для ЗСУ продавав автівки: прикорд ...
Сьогодні 14:47
Жителя Чернігівщини затримали за спробу незаконного пер ...
Сьогодні 14:46
Алла Басалаєва: У 2026 році під час аудиту оборонної га ...
Сьогодні 14:46
Незаконно продали 990 тонн кукурудзи за заниженою варті ...
26 червня 16:51
Огляд iPhone 17 Pro: чи варто купувати новий флагман Ap ...
25 червня 16:08
Спецодяг та спецвзуття: надійний захист у будь яку пору ...
24 червня 21:46
Чому українці обирають авто з США?
15 червня 14:51
Плити для плитоноски
12 червня 15:38
Як правильно зберігати продукти у пластикових ємностях
Сьогодні 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення