На Харківщині чиновниця ЦНАП підозрюється у незаконній передачі в суборенду понад 270 га земель

18.03 19:40    
Правоохоронці викрили схему незаконного захоплення сільськогосподарських угідь, до якої причетна посадовиця Управління «Центр надання адміністративних послуг» (ЦНАП) однієї з міських рад Богодухівського району Харківської області.

Слідство встановило, що приватне агропідприємство мало законне право оренди на 60 земельних ділянок загальною площею понад 270 гектарів, розташованих на території Шевченківської селищної ради Куп’янського району.

Проте у травні 2025 року до завідувачки сектору державної реєстрації ЦНАПу звернулася жінка з проханням посприяти у швидкому оформленні прав на ці землі.

Вона приносила готові договори суборенди та просила зареєструвати на їхній основі десятки ділянок у користування двом іншим фермерським господарствам. При цьому не мала жодних офіційних повноважень представляти інтереси агрофірм.

Реєстраторка, ігноруючи вимоги закону, не стала перевіряти особу заявниці та наявність дозволів від справжніх власників підприємств. Натомість вона без присутності реальних керівників фірм внесла зміни до Держреєстру речових прав: до двох фермерських господарств перейшло право суборенди на 60 земельних ділянок загальною площею понад 270 гектарів.

Посадовицю не зупинило навіть те, що на частину земель суборенда була заборонена законом. Одне з таких протиправних рішень було офіційно анульовано Мін’юстом у лютому 2026 року. Після цього службовиці на місяць заблокували доступ до реєстру.

У результаті махінацій реєстраторки приватне агропідприємство фактично втратило право користування ділянками.

За процесуального керівництва Богодухівської окружної прокуратури Харківської області жінці повідомлено про підозру за фактом несанкціонованої зміни інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах, вчиненої особою, яка має право доступу до неї, повторно (ч.ч. 1, 3 ст. 362 КК України).

Прокурор у суді клопотатиме про відсторонення підозрюваної від займаної посади.

Досудове розслідування проводять слідчі СВ Богодухівського РВП ГУНП в Харківській області за оперативного супроводу співробітників Управління СБУ в Харківській області.

Примітка. Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не доведено в законному порядку та не встановлено обвинувальним вироком суду.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 14:48
Під ковдрою та дитячими іграшками: прикордонники викрил ...
Сьогодні 14:47
Під виглядом допомоги для ЗСУ продавав автівки: прикорд ...
Сьогодні 14:47
Жителя Чернігівщини затримали за спробу незаконного пер ...
Сьогодні 14:46
Алла Басалаєва: У 2026 році під час аудиту оборонної га ...
Сьогодні 14:46
Незаконно продали 990 тонн кукурудзи за заниженою варті ...
26 червня 16:51
Огляд iPhone 17 Pro: чи варто купувати новий флагман Ap ...
25 червня 16:08
Спецодяг та спецвзуття: надійний захист у будь яку пору ...
24 червня 21:46
Чому українці обирають авто з США?
15 червня 14:51
Плити для плитоноски
12 червня 15:38
Як правильно зберігати продукти у пластикових ємностях
Сьогодні 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення