Держенергоефективності спільно з АТ «Фонд декарбонізації України» реалізували програму державної фінансової підтримки: закуплено 40 000 смарт-модулів для лічильників обліку газу

01.04 14:44    

Держенергоефективності спільно з АТ «Фонд декарбонізації України» реалізували ще одну програму державної фінансової підтримки. За кошти Державного фонду декарбонізації та енергоефективної трансформації України придбано 40 000 смарт-модулів українського виробництва, які передано ТОВ «Газорозподільні мережі України» на безоплатній основі.

Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва зазначила, що смарт-модулі встановлюються на стандартні газові лічильники, розширюючи їх функціонал за рахунок бездротової передачі даних та інтеграції із сучасними цифровими системами обліку.

«Таке рішення є швидким та економічно ефективним способом масштабного впровадження сучасного обліку газу. Воно дозволяє здійснювати дистанційну передачу даних та інтегруватися у цифрові платформи, забезпечуючи прозорість і зручність для споживачів», — наголосила Ганна Замазєєва.

Впровадження смарт-модулів в Україні є кроком до імплементації європейських підходів з енергоефективності та виконання міжнародних зобов’язань.

Відповідно до Директиви 2012/27/ЄС про енергоефективність держави-члени мають забезпечити впровадження інтелектуальних систем обліку, що надають споживачам точні дані та інструменти для ефективного управління споживанням енергії, в тому числі газу.

Зокрема, за оцінками Європейської Комісії, Україна має вже у 2027 році звітувати про прогрес у впровадженні положень Директиви.

Саме тому дооснащення існуючих лічильників смарт-модулями є рішенням, яке дозволяє швидко перейти до інтелектуального обліку без необхідності повної заміни приладів. Такий підхід є економічно доцільним і менш ресурсозатратним.

Переваги впровадження смарт-модулів:

показники споживання газу передаються дистанційно в автоматичному режимі без необхідності ручного внесення.
Споживачі можуть у будь-який час відстежувати власне споживання через цифрові сервіси або мобільні застосунки.
Система дозволяє оперативно виявляти нетипові зміни у споживанні та реагувати на потенційні ризики.
Формування нарахувань здійснюється на основі фактичних даних, що зменшує ризик помилок і підвищує довіру споживачів.
Доступ до детальних даних за різні періоди дозволяє краще контролювати використання газу та планувати витрати.
З урахуванням потреб регіонів обладнання передається трьом регіональним філіям ТОВ «Газорозподільні мережі України»: Волинській — 3 380 пристроїв, Київській — 23 965, Миколаївській — 12 655. Після отримання обладнання філії забезпечать поетапне встановлення смарт-модулів у домогосподарствах і бюджетних установах.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:08
Ухилення від сплати податків майже на 10 млн грн: на Ль ...
Сьогодні 18:08
На Вінниччині судитимуть ґвалтівника 14-річної підлітки
Сьогодні 18:07
На Дніпропетровщині викрито незаконне заволодіння 38 зе ...
Сьогодні 18:07
Мінрозвитку: Після російської атаки у Києві триває обст ...
Сьогодні 18:07
Уряд запускає експериментальний проєкт зі створення суч ...
26 червня 16:51
Огляд iPhone 17 Pro: чи варто купувати новий флагман Ap ...
25 червня 16:08
Спецодяг та спецвзуття: надійний захист у будь яку пору ...
24 червня 21:46
Чому українці обирають авто з США?
15 червня 14:51
Плити для плитоноски
12 червня 15:38
Як правильно зберігати продукти у пластикових ємностях
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення