Уряд схвалив експериментальний проєкт для врегулювання трудових відносин працівників з роботодавцями на ТОТ і територіях активних бойових дій

02.04 14:38    


Кабінет Міністрів України схвалив експериментальний проєкт, який передбачає можливість розірвання трудового договору з ініціативи працівника у випадках, коли роботодавець перебуває на території активних бойових дій або на тимчасово окупованій території і працівник не має звʼязку з ним для того, щоб припинити трудові відносини у звичайний спосіб.

Експериментальний проєкт має дати людям зрозумілий і доступний механізм дій у тих випадках, коли стандартні процедури не можуть бути реалізовані через обставини війни: коли контакт з роботодавцем утрачено, адже він знаходиться на ТОТ чи у зоні активних бойових дій.

Коли людина не може завершити попередні трудові відносини, вона часто опиняється в правовій невизначеності: стикається з труднощами при повторному працевлаштуванні, оформленні статусу безробітного чи доступі до державних послуг у сфері зайнятості.

Ухвалене рішення покликане зменшити такі бар’єри та дати можливість відновити повноцінну участь у ринку праці.

«Ми розуміємо, що війна створила багато ситуацій, які не вкладаються у звичні трудові процедури. Є люди, які фактично вже не мають зв’язку зі своїм роботодавцем, але юридично залишаються у трудових відносинах і через це стикаються з обмеженнями у подальшому працевлаштуванні. Саме для таких випадків Уряд і запускає експериментальний проєкт. Його завдання — дати людині законний, зрозумілий і доступний механізм дій у складних обставинах, спричинених війною», — зазначила заступник Міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Дарія Марчак.

За її словами, йдеться не про масове рішення, а про інструмент для окремих ситуацій, у яких чинні механізми не дають людині можливості належним чином врегулювати свій трудовий статус. Наразі триває реалізація технічної можливості подання заяви в електронній формі через Єдину систему «Обрій» з використанням засобів Порталу Дія.

«Для нас важливо, щоб людина не залишалася в підвішеному стані. Якщо через війну вона не може пройти стандартну процедуру звільнення, держава має запропонувати інший правовий механізм. Саме це і є логікою цього рішення — дати можливість врегулювати статус трудових відносин і, за потреби, повернутися до формальної зайнятості», — додала Дарія Марчак.

Це рішення є одним із кроків трудового Кабміну, які Уряд комунікує протягом Тижня зайнятості. Йдеться про пакет рішень, спрямованих на зменшення бар’єрів на ринку праці, підтримку працевлаштування, професійного розвитку та економічної активності. Разом вони формують цілісну політику зайнятості, орієнтовану на потреби людини, стійкість бізнесу і довгостроковий розвиток країни.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:08
Ухилення від сплати податків майже на 10 млн грн: на Ль ...
Сьогодні 18:08
На Вінниччині судитимуть ґвалтівника 14-річної підлітки
Сьогодні 18:07
На Дніпропетровщині викрито незаконне заволодіння 38 зе ...
Сьогодні 18:07
Мінрозвитку: Після російської атаки у Києві триває обст ...
Сьогодні 18:07
Уряд запускає експериментальний проєкт зі створення суч ...
26 червня 16:51
Огляд iPhone 17 Pro: чи варто купувати новий флагман Ap ...
25 червня 16:08
Спецодяг та спецвзуття: надійний захист у будь яку пору ...
24 червня 21:46
Чому українці обирають авто з США?
15 червня 14:51
Плити для плитоноски
12 червня 15:38
Як правильно зберігати продукти у пластикових ємностях
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення