На Сумщині викрито вимагання та одержання неправомірної вигоди за вплив на службових осіб з метою зняття з розшуку

07.04 17:35    
Сумською спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Центрального регіону спільно з ГУНП в Сумській області за оперативного супроводу УСБ України в Сумській області, Сумського управління ДВБ НП України, ОРВ 5-го прикордонного загону ДПС України повідомлено про підозру громадянину за ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 КК України (одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, вчинене за попередньою змовою групою осіб, поєднане з вимаганням).

За даними слідства, підозрюваний розробив схему одержання неправомірної вигоди за вплив на службових осіб одного з РТЦК та СП на Сумщині з метою зняття з розшуку осіб, які порушили законодавство про мобілізацію.

Зокрема, у березні 2026 року він висунув вимогу військовозобов’язаному на передачу грошових коштів у розмірі 500 доларів США за вирішення питання щодо зняття останнього з розшуку в реєстрі «Оберіг».

При цьому підозрюваний запевняв у наявності впливу на службових осіб РТЦК та СП, уповноважених на прийняття таких рішень, та наголошував, що у разі відмови від передачі коштів військовозобов’язаного буде притягнуто до адміністративної відповідальності з подальшим призовом на військову службу.

У квітні 2026 року після одержання всієї обумовленої суми неправомірної вигоди зловмисника викрито та затримано в порядку ст. 208 КПК України, предмет неправомірної вигоди вилучено.

Йому обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою з можливістю внесення застави.

Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 14:42
На Закарпатті прикордонники ліквідували канал переправл ...
Вчора 14:41
Аудит бюджету Луцька: майже 800 млн грн порушень, втрач ...
Вчора 14:40
У Кропивницькому Нацполіція викрила організовану групу, ...
Вчора 14:39
На Закарпатті Нацполіція викрила учасника злочинного кі ...
Вчора 14:38
Викрав жінку з малолітньою дитиною та відкрив вогонь по ...
15 квітня 15:25
Як вибрати утеплювач для будинку з червоної цегли в Хар ...
15 квітня 15:23
Гроші як партнер: як перестати їх боятись і почати друж ...
07 квітня 17:25
Як обрати пам’ятник, який збереже гідний вигляд на роки
06 квітня 16:07
Перше знайомство: чому УЗД вагітності — це не лише про ...
04 квітня 15:34
Arapov.Trade: полный разбор образовательной платформы п ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
31 березня 16:12
Прокурори повідомили про підозру депутату сільради на Ж ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення