Стійке водопостачання для міст: сформовано портфель рішень у межах планів стійкості

08.04 20:36    
Під головуванням Прем’єр-міністра України Юлії Свириденко 7 квітня відбулося засідання Координаційного центру з реалізації комплексних планів стійкості регіонів і окремих міст.

З боку Міністерства розвитку громад та територій до засідання долучився Олексій Кулеба, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України.

Ключову увагу під час засідання приділили забезпеченню безперебійного водопостачання та водовідведення як одному з базових елементів стійкості громад.

У межах роботи міжвідомчої групи проведено комплексний аналіз обласних центрів і великих міст із населенням понад 100 тисяч людей. Оцінювалися ключові ризики, зокрема залежність від одного джерела води, вразливість інфраструктури та відсутність резервних сценаріїв роботи систем.

За результатами сформовано портфель інфраструктурних рішень, спрямованих на перехід до стійкої та резервованої моделі водопостачання.

Йдеться, зокрема, про:

захист об'єктів водопостачання
створення резервних джерел водозабору;
розвиток автономного водопостачання;
кільцювання мереж у великих містах;
модернізацію обладнання та зменшення енергоспоживання;
забезпечення резервного енергоживлення об’єктів водоканалів.
«Реалізація цього портфеля рішень дозволить забезпечити стале водопостачання для понад 9 мільйонів громадян України. Важливо, щоб міста мали воду за будь-яких умов і не залежали від одного джерела чи одного сценарію роботи системи. Окремо опрацьовуємо створення мережі мобільних водозабірних комплексів швидкого реагування, які можуть бути розгорнуті у разі потреби. По суті це – створення національного резерву аварійного водопостачання», — зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

Відтак основні рішення мають бути готові до початку опалювального сезону 2026–2027 років.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 15:57
«Квиток» на судно за 7 тисяч доларів: на Одещині викрил ...
Сьогодні 15:56
Поліцейські Львівщини затримали зловмисника, який вчини ...
Сьогодні 15:56
В результаті ДТП на Миколаївщині загинув поліцейський т ...
Сьогодні 15:55
На Одещині поліція викрили схему незаконного переправле ...
Сьогодні 15:54
Кіберполіція Києва викрила шахрайський кол-центр, який ...
26 червня 16:51
Огляд iPhone 17 Pro: чи варто купувати новий флагман Ap ...
25 червня 16:08
Спецодяг та спецвзуття: надійний захист у будь яку пору ...
24 червня 21:46
Чому українці обирають авто з США?
15 червня 14:51
Плити для плитоноски
12 червня 15:38
Як правильно зберігати продукти у пластикових ємностях
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення