Віктор Ляшко відвідав Закарпаття: з медиками обговорили ключові урядові ініціативи у сфері охорони здоров’я

10.04 17:34    

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко здійснив робочий візит на Закарпаття. У межах візиту він взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України — ключовому майданчику, що представляє інтереси громад і регіонів та забезпечує координацію між центральною владою, місцевим самоврядуванням і міжнародними партнерами. Окрему увагу приділили питанням охорони здоров’я. Зокрема, йшлося про розвиток профілактики та раннього виявлення захворювань, розширення програми «Доступні ліки», а також підвищення доступності лікарських засобів для пацієнтів. Також обговорили державні інструменти підтримки медичних працівників, зокрема в сільських і прифронтових громадах.

“Регулярний діалог із громадами є необхідною умовою для ефективної роботи системи охорони здоров’я. Уряд приймає рішення, спрямовані на те, щоб пацієнти отримували якісну, доступну і безоплатну медичну допомогу, а медичні працівники — належні умови для роботи. Водночас система має працювати злагоджено на всіх рівнях — від державного до рівня конкретного медзакладу. МОЗ завжди відкрите до діалогу. Регулярні зустрічі на полях Конгресу допомагають краще розуміти потреби громад і швидше знаходити спільні рішення”, — зазначив Віктор Ляшко.

Також разом із Прем’єр-міністром України Юлією Свириденко Віктор Ляшко зустрівся з керівниками центрів екстреної медичної допомоги та закладів первинного рівня. Обговорили збільшення державного фінансування системи, розвиток системи профілактики та забезпечення доступу до медичних послуг у громадах.

“Цьогоріч ми підвищили капітаційні ставки як для первинної, так і для екстреної медичної допомоги. Тарифи на спеціалізовану медичну допомогу в межах Програми медичних гарантій переглядаються щороку під час формування бюджету — з урахуванням фінансового ресурсу, потреб людей, фактичної структури витрат і державних пріоритетів у сфері охорони здоров’я. Діють і коригувальні коефіцієнти, які враховують умови роботи в різних регіонах. Таким чином, фінансування медзакладів збільшується. Розподіл отриманих коштів — відповідальність керівників, але моя позиція, на якій я завжди наголошую: додатковий ресурс має насамперед розподілятися на зростання заробітних плат медичних команд. Ми регулярно аналізуємо ситуацію і бачимо, де це вдається. Так, середня заробітна плата лікаря екстреної медичної допомоги на Закарпатті зросла на 9,2 тисячі гривень порівняно з аналогічним періодом минулого року і наразі становить понад 41 тисячу гривень. Заробітна плата парамедика — майже 27 тисяч гривень, екстреного медичного техніка/водія — близько 20 тисяч гривень”, — розповів Віктор Ляшко.

У 2026 році держава збільшила фінансування екстреної медичної допомоги: у межах Програми медичних гарантій на цей напрям передбачено понад 13 млрд грн — це на понад 2 млрд грн більше, ніж торік. Базову капітаційну ставку підвищено до 375 грн, що створює ресурс для зростання оплати праці медиків. Уже на початку 2026 року середня заробітна плата лікарів екстреної медичної допомоги в Україні зросла до близько 38 тисяч гривень. Цьогоріч вперше запроваджено коригувальний коефіцієнт 1,7 для сільських територій, а також окремі мотиваційні доплати для працівників центрів екстреної медичної допомоги, які працюють у регіонах активних бойових дій.

Також обговорили збільшення фінансування первинної ланки медичної допомоги. Так, цьогоріч підвищено капітаційну ставку до 1007,3 грн, щоб заклади мали більше ресурсів для підвищення заробітних плат медичних працівників. Фінансування враховує реальні умови роботи: застосовуються вікові та територіальні коефіцієнти, зокрема для гірських і сільських територій, коефіцієнт щільності населення та коефіцієнт для територій активних бойових дій.

Під час зустрічі обговорили запуск та роботу національної програми Скринінг здоров’я 40+, яка спрямована на раннє виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та порушень ментального здоров’я. Людина сплачує медзакладу за пройдений скринінг 2000 грн, що отримує від держави саме на проходження цього обстеження. Це додатковий ресурс для розвитку первинки і водночас інвестиція у профілактику та збереження здоров’я людей. Загалом послугою Скринінг здоров’я 40+ уже скористалися майже 18,5 тисячі людей по всій країні. Вона доступна більш ніж у 1900 місцях надання послуг. Водночас понад 215 тисяч людей подали заявки на отримання коштів від держави для проходження обстеження.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 19:07
Розкрадання 5,5 млн грн на закупівлі РЕБ і FPV-дронів д ...
Вчора 19:07
Понад 2 мільйони гривень під підлогою: в «Устилузі» вик ...
Вчора 19:06
На Запоріжжі прикордонники викрили організаторів незако ...
Вчора 19:06
Прикордонник допоміг викрити організатора схеми втечі в ...
Вчора 19:05
Прикордонники викрили схему з продажу фіктивної інвалід ...
Вчора 18:50
Зарплати медиків екстреної та первинної допомоги зроста ...
Вчора 18:48
Мінсоцполітики спільно з ЮНІСЕФ проведуть навчання з ко ...
Вчора 18:46
Уряд змінив підхід до розрахунку зарплат у будівництві ...
Вчора 18:46
Досвід Німеччини: орієнтир для розвитку системи торгівл ...
Вчора 18:44
Денис Шмигаль: Підготовка до наступної зими є одним із ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
31 березня 16:12
Прокурори повідомили про підозру депутату сільради на Ж ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення