Ідентифіковано двох російських військових, які пограбували та погрожували вбивством під час окупації села на Чернігівщині
16.04 14:25
Двом військовослужбовцям рф повідомлено про підозру у вчиненні воєнного злочину — жорстокому поводженні з цивільним населенням та незаконному заволодінні майном (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 438 КК України).
Встановлено, що один з них проходив службу у 35 окремій мотострілецькій бригаді 41 загальновійськової армії Центрального військового округу зс рф, а інший є військовослужбовецем 74 окремої мотострілецької бригади 41 загальновійськової армії Центрального військового округу зс рф.
За даними слідства, наприкінці березня 2022 року в окупованому на той час селі Лукашівка Чернігівського району підозрювані проникли на територію приватного домоволодіння та провели обшук у житловому будинку, де перебували четверо цивільних осіб, серед яких — подружжя власників.
Усвідомлюючи, що перед ними мирні жителі, військові почали чинити психологічний і фізичний тиск: погрожували вбивством господині, відкривали вогонь по будинку як ззовні, так і зсередини. Один із них завдав жінці кількох ударів прикладом автомата.
Під час цих дій інший військовослужбовець заволодів наручним електронним годинником, що належав власниці будинку.
Такі дії грубо порушують норми міжнародного гуманітарного права, яке забороняє жорстоке поводження з цивільним населенням, а також незаконне та безпідставне привласнення майна.
На даний час вживаються заходи до оголошення підозрюваних у розшук.
Досудове розслідування здійснюється слідчими УСБУ в Чернігівській області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
RuporZT
|