На Черкащині поліція викрила групу осіб, які незаконно видобули піску на майже 750 мільйонів гривень

20.04 16:54    
Слідчі Головного управління Національної поліції в Черкаській області спільно з Управлінням Служби безпеки України, припинили масштабну схему незаконного видобутку корисних копалин на території Золотоніського району.


У ході досудового розслідування встановлено, що група осіб організувала незаконний промисел у селі Коробівка, Золотоніської територіальної громади. Організатор та троє його спільників, не маючи жодних дозвільних документів, спеціальних дозволів на користування надрами чи актів про надання гірничого відводу, здійснювали видобуток піщано-гравійної суміші шляхом гідророзмиву ґрунту.


Злочинна діяльність тривала протягом 2024 року. Незаконний видобуток здійснювався на шести земельних ділянках загальною площею в декілька гектарів. За висновками експертиз, внаслідок протиправних дій державі було завдано колосальних збитків —  майже 750 мільйонів гривень.


Крім того, правоохоронці встановили факти легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом. Зловмисники збували незаконно видобутий пісок, а отримані кошти розподіляли між собою та використовували на власні потреби.


Наразі чотирьом фігурантам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 240 КК України (Порушення правил охорони або використання надр, що спричинило тяжкі наслідки) та ч. 2 ст. 209 КК України (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом). 


Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади та з конфіскацією майна. 

Досудове розслідування триває. Процесуальне керівництво здійснює Черкаська обласна прокуратура.


RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
26 червня 22:05
На Чернігівщині до 6 років ув’язнення засуджено військо ...
26 червня 22:04
На Прикарпатті прокуратура повернула державі понад 10 г ...
26 червня 22:01
Мінфін та німецький банк розвитку KfW підписали Додатко ...
26 червня 22:00
Юлія Свириденко домовилася з Президенткою ЄБРР прискори ...
26 червня 22:00
Україна та Нідерланди розвиватимуть навички українців з ...
26 червня 16:51
Огляд iPhone 17 Pro: чи варто купувати новий флагман Ap ...
25 червня 16:08
Спецодяг та спецвзуття: надійний захист у будь яку пору ...
24 червня 21:46
Чому українці обирають авто з США?
15 червня 14:51
Плити для плитоноски
12 червня 15:38
Як правильно зберігати продукти у пластикових ємностях
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення