На Львівщині ексвійськовий відкрив «сервіс» втечі з частин — ДБР викрило схему дезертирства

29.04 18:45    
Державне бюро розслідувань системно протидіє злочинам у сфері мобілізації, зокрема тим, які вчиняють посадовці та військові. У воєнний час такі факти мають особливу небезпеку, тому Бюро принципово реагує на кожен із них.

Працівники ДБР спільно з підрозділом внутрішньої безпеки Держприкордонслужби та міграційною поліцією Львівщини повідомили про підозру колишньому військовослужбовцю. Він організував незаконне вивезення військових із частин регіону.

За даними слідства, цього року чоловік звільнився зі служби за станом здоров’я. Після цього вирішив використати знання про роботу військової системи для власного заробітку.

В одному з епізодів він запропонував прикордоннику, який перебував на лікуванні у відомчому санаторії, допомогу у втечі з частини. За 4 тисячі доларів обіцяв інструктаж, маршрут в обхід блокпостів, транспорт і безперешкодний виїзд.

Наступного дня підозрюваний приїхав до частини та надіслав клієнту геолокацію свого автомобіля Tesla. У месенджері пояснив, як обійти паркан, а сам стежив за пересуванням охорони, щоб уникнути викриття. Після цього вивіз чоловіка до Самбора. Уже в дорозі підвищив «тариф» до 6 тисяч доларів.

У Самборі, після передачі грошей у готелі, правоохоронці затримали фігуранта.

Йому інкримінують пособництво дезертирству (ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 408 КК України). Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі.

Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави.

Досудове розслідування триває. Правоохоронці встановлюють інших можливих учасників та додаткові епізоди.

Процесуальне керівництво здійснює Львівська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 16:59
Перед судом постане лікарка приватної клініки, через ді ...
Сьогодні 16:59
23-річному водію Volkswagen, який вчинив смертельне ДТП ...
Сьогодні 16:58
За матеріалами СБУ 12 років тюрми отримала співучасниця ...
Сьогодні 16:58
Розкрадання коштів держпрограми підтримки фермерів на О ...
Сьогодні 16:57
На Полтавщині чоловік обвинувачується у ґвалтуванні 13- ...
15 серпня 23:22
Гостьова віза в Польщу: кому підходить та що потрібно д ...
07 серпня 16:06
Мікрохвильова піч: значення та переваги сучасної технік ...
05 серпня 15:14
Розпродаж майна банків: максимальна вигода для вашого б ...
03 серпня 15:45
Твій лікар у Варшаві: клініка для всієї родини
30 липня 17:01
Стрільба на різних дистанціях: як змінюються вправи та ...
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення