Юлія Свириденко: Уряд запускає механізм підтримки бізнесу для будівництва власної розподіленої генерації

30.04 22:19    


Кабінет Міністрів України створює додаткові інструменти для реалізації Планів стійкості у співпраці з приватним сектором та запускає новий механізм державної підтримки для великого і середнього бізнесу для будівництва власної розподіленої генерації. Про це повідомила Прем’єр-міністр Юлія Свириденко.

За її словами, підприємства зможуть залучати кредити з фактичною ставкою 10% річних на будівництво та введення в експлуатацію, зокрема:

• газотурбінних і газопоршневих установок, у тому числі когенераційних;

• об’єктів відновлюваної енергетики (біомаса, біогаз, геотермальна енергія);

• систем накопичення енергії;

• мікромереж і локальних автономних енергосистем.

Різницю між ринковою та пільговою ставкою компенсуватиме держава.

«Підтримка поширюється на кредити від 1 до 25 млн євро у гривневому еквіваленті (для прифронтових територій — від 500 тисяч євро) строком до 5 років із можливістю відтермінування до введення в експлуатацію, але не довше ніж 12 місяців», — прокоментувала Очільниця Уряду.

Запуск програми заплановано на 1 червня. Її реалізовуватиме Національна установа розвитку. Подати заявку можна буде через уповноважені банки.

«Розподілена генерація — один із компонентів підготовки до наступного опалювального сезону. Наша ціль — забезпечити загалом 4 ГВт розподіленої генерації по країні для автономності роботи критичної інфраструктури», — зазначила Прем’єр-міністр.

Вона також додала, що від початку роботи з реалізації Планів стійкості вже додано 162 МВт нових потужностей по країні.

Прем’єр-міністр подякувала українському бізнесу, який у найважчі часи працює і підтримує економічну та енергетичну стійкість країни.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 17:59
Україна уклала меморандум про співпрацю з Європейським ...
Сьогодні 17:58
Житомир відвідала Надзвичайний і Повноважний Посол Лито ...
Сьогодні 17:34
Прикордонники затримали переправницю та її спільника
Сьогодні 17:33
Понад 48 мільйонів гривень збитків «Укрзалізниці»: полі ...
Сьогодні 17:32
Втекти за кордон або мати фейкову хворобу: у столиці На ...
Сьогодні 17:11
Андрій Сибіга: Уряд за ініціативи МЗС включив Молдову д ...
Сьогодні 17:09
Міноборони: в Армія+ запустили новий навчальний курс пр ...
Сьогодні 17:07
URC-2026: Нові міжнародні домовленості сприятимуть розв ...
Сьогодні 17:05
Україна посилює співпрацю з Європейським інститутом ген ...
Сьогодні 17:03
Якщо відновити людину – вона відновить країну: на URC-2 ...
Вчора 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення