ОГП та бізнес-асоціації обговорили захист підприємців від неправомірного тиску

30.04 22:23    
29 квітня 2026 року відбулася робоча зустріч заступника Генерального прокурора України Максима Крима та начальника профільного департаменту Ашота Гєворкяна з керівниками понад 30 провідних бізнес-асоціацій України.

Захід організовано Українською Радою Бізнесу, Європейською Бізнес Асоціацією та Американською торговельною палатою в Україні за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва.

Учасники обговорили захист добросовісного бізнесу від неправомірного тиску, результати роботи платформи «СтопТиск», аудит кримінальних проваджень щодо бізнесу, можливі законодавчі зміни в цьому напрямку та протидію «сірим схемам» у підакцизній, автомобільній та охоронній галузях .

Максим Крим наголосив, що системний діалог із бізнесом залишається одним із пріоритетів Офісу Генерального прокурора

«Наша взаємодія з бізнесом ґрунтується на відкритості, прозорості та партнерстві. Завдання прокуратури забезпечити баланс: добросовісний бізнес має працювати без необґрунтованого тиску, але за порушення закону відповідальність буде», - зазначив заступник Генерального прокурора.

За його словами, з червня 2025 року Офіс Генерального прокурора провів понад 50 зустрічей із представниками бізнес-спільноти. Така комунікація дозволяє оперативно реагувати на проблемні питання та формувати зрозумілі правила взаємодії між бізнесом і правоохоронною системою.

Окремо під час зустрічі представлено результати роботи платформи «СтопТиск». Станом на 28 квітня 2026 року через портал надійшло 246 повідомлень від бізнесу, 235 із них уже розглянуто. У 49 випадках встановлено підстави для реагування та вжито заходів для відновлення порушених прав підприємців.

У результаті вжитих заходів власникам повернуто вилучене майно на суму понад 81 млн грн. Йдеться, зокрема, про кошти, транспортні засоби, сільськогосподарську техніку, обладнання, комп’ютерну техніку, мобільні телефони та інші активи.

«Ми створили механізм, який реально працює. Але він буде ефективним лише тоді, коли бізнес активно ним користуватиметься. Якщо є незаконні дії, вимагання, рейдерство чи тиск мають бути конкретні звернення і факти. Це двосторонній рух до очищення системи»,- підкреслив Максим Крим.

Також учасникам презентували результати аудиту кримінальних проваджень, що стосуються бізнесу. У межах цієї роботи вже закрито 9,3 тис. безпідставних проваджень.

Станом на 27 квітня 2026 року ідентифіковано 25,5 тис. кримінальних проваджень щодо злочинів у сфері господарської діяльності. У провадженні наразі залишається близько 14,9 тис. справ.

За результатами аудиту повідомлено про підозру у 1580 провадженнях, призначено експертизи у 3668, до суду скеровано 1312 проваджень. У 329 провадженнях ухвалено рішення про повернення вилученого майна власникам або законним володільцям.

«Ми поступово знімаємо з законного бізнесу тиск, якого він роками зазнавав. Якщо докази підтверджують порушення, то справа має йти до суду. Якщо ні - провадження має бути закрите», зазначив заступник Генерального прокурора.

Також він повідомив про конкретні антикорупційні результати всередині системи. Нещодавно було затримано двох прокурорів, які вимагали неправомірну вигоду з представника бізнесу.

«Позиція Офісу Генерального прокурора принципова: захищати законний бізнес від тиску і водночас очищувати систему від тих, хто сам перетворює повноваження на інструмент зловживань», - підсумував Максим Крим.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 20:50
Державна податкова служба: Переробна промисловість – лі ...
Вчора 20:49
Відстрочка для вчителів та інших педагогічних працівник ...
Вчора 20:48
Протидія систематичним порушенням ПДР задля безпеки на ...
Вчора 20:48
Мінцифри: Від розробки прототипу до гранту в 1,5 мільйо ...
Вчора 20:47
Уряд розподілив 35 млрд грн на реалізацію Планів стійко ...
15 серпня 23:22
Гостьова віза в Польщу: кому підходить та що потрібно д ...
07 серпня 16:06
Мікрохвильова піч: значення та переваги сучасної технік ...
05 серпня 15:14
Розпродаж майна банків: максимальна вигода для вашого б ...
03 серпня 15:45
Твій лікар у Варшаві: клініка для всієї родини
30 липня 17:01
Стрільба на різних дистанціях: як змінюються вправи та ...
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення