Україна та Франція обговорили подальшу співпрацю у сфері розвитку онкологічної допомоги

18.05 20:54    


Відбулася зустріч заступника Міністра охорони здоров’я, головного державного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна з міжнародним радником та керівником відділу міжнародних відносин Інституту Гюстава Руссі Ремі Тіоле. Сторони обговорили подальший розвиток співпраці у сфері онкології, зокрема, йшлося про раннє виявлення раку, розширення доступу пацієнтів до сучасних методів лікування, розвиток персоналізованої медицини та підготовку медичних команд до впровадження нових технологій.

“Для нас важливо, щоб пацієнти в різних регіонах України мали рівний доступ до сучасної онкологічної допомоги. Для цього ми послідовно посилюємо спроможність медичних фахівців, розвиваємо їхню професійну підготовку та впроваджуємо рішення, які допомагають покращувати діагностику й лікування онкологічних захворювань,” - зазначив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузіню

Ключову увагу приділили реалізації проєкту з розвитку довгострокового партнерства між Національним інститутом раку України та Інститутом Гюстава Руссі – провідним комплексним онкологічним центром Європи. Обговорення були зосереджені на інтеграції НІP до мережі Інституту Гюстав Руссі. Ця співпраця відкриє можливості для впровадження сучасних підходів до діагностики й лікування раку, поступового наближення української онкологічної допомоги до європейських стандартів та забезпечить розбудову медичної інфраструктури НІР через створення тренінгового центру, операційної з віддаленою експертною підтримкою та патоморфологічної лабораторії.

У цьому контексті сторони наголосили на важливості посилення ролі НІР як провідного експертного центру, здатного не лише надавати високоспеціалізовану медичну допомогу, а й бути майданчиком для впровадження нових клінічних практик, навчання фахівців та поширення сучасних стандартів лікування в регіонах.

Окремо обговорили перспективи використання сучасних технологій у діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань, зокрема цифрових інструментів, штучного інтелекту для обробки діагностичних даних, а також підготовку до впровадження нових технологічних рішень у хірургічному лікуванні. Також наголошувалося на важливості експертної підтримки з боку міжнародних фахівців під час впровадження нових практик.

Важливо зазначити, що у вересні 2023 року під час третього Саміту перших леді та джентльменів у Києві між Національним інститутом раку України та Інститутом Гюстава Руссі було підписано Меморандум про міжнародне медичне партнерство. Відтоді, спільно з французькою мережею лікарень UNICANCER, вже реалізовано кілька хвиль стажувань для українських лікарів за напрямами онкохірургії, гематології, дитячої онкології та радіології. Ці професійні обміни були організовані у рамках проєкту APPUI Santé, що впроваджується Програмою здоров’я Expertise France та фінансується Центром кризової підтримки Міністерства Європи та закордонних справ Франції (CDCS).

Наразі Україна та Франція вже розвивають кілька напрямів співпраці, спрямованих на покращення діагностики й лікування онкологічних захворювань, зокрема раку молочної залози, а також на розширення горизонтального медичного партнерства між медичними установами двох країн.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 21:28
3 500 доларів США за переведення військовослужбовця до ...
Вчора 21:27
Спроба незаконного перетину кордону завершилась трагеді ...
Вчора 21:27
Алла Басалаєва: Нові правила оплати праці покладуть кра ...
Вчора 21:24
Оперативники поліції Києва ліквідували міжрегіональний ...
Вчора 21:22
Незаконний видобуток піску на понад п’ять мільйонів гри ...
Вчора 21:05
Мінфін: За час повномасштабної війни підприємці отримал ...
Вчора 21:05
Анатолій Куцевол ознайомив німецьку делегацію з наслідк ...
Вчора 21:03
Понад 3200 одиниць енергетичного обладнання надійшло до ...
Вчора 21:01
Міносвіти: 1,2 мільярда гривень спрямують на сучасні ос ...
Вчора 20:59
Мінцифри презентувало новий технологічний курс країни
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
31 березня 16:12
Прокурори повідомили про підозру депутату сільради на Ж ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення