За матеріалами ДБР судитимуть керівника районного ТЦК на Прикарпатті та трьох його підлеглих, які катували військовозобов’язаних

18.05 21:12    
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо керівництва одного із районних ТЦК Івано-Франківщини і трьох його підлеглих, які принижували і били військовозобов’язаних.

Обвинувальний акт направлено до суду.

Після того, як ДБР перевірило скарги громадян і народних депутатів щодо побиття, катування та вимагання грошей в одному з прикарпатських ТЦК, а також після офіційних публікацій у медіа, до правоохоронних органів почала звертатися ще більша кількість осіб, які постраждали від дій групи військовослужбовців РТЦК на чолі з керівником.

У ході досудового розслідування слідчі встановили два факти катування мобілізованих чоловіків.

В одному з епізодів працівники ТЦК застосували фізичну силу до чоловіка, який відмовився проходити флюорографію. Потерпілого вивели у коридор лікарні, де один із фігурантів утримував його, а інший бив по голові металевим жетоном, затиснутим у кулаці. Після цього ще один військовослужбовець кілька разів ударив чоловіка в область печінки, намагаючись залякати його та змусити пройти обстеження. Надалі його привезли у приміщення ТЦК, де продовжували бити. За результатами побиття у чоловіка діагностовано перелом ребра та інші тілесні ушкодження.

В іншому епізоді троє фігурантів силоміць утримували чоловіка, а керівник ТЦК у цей час завдавав йому ударів. Водночас ті, хто тримав потерпілого, також били його руками та ногами. Після чого зняли з нього одяг, залишили лежати на бетонній підлозі та надалі силоміць завели до кабінету рентгенографії. Під час побиття фігуранти також застосували сльозогінний балончик, двічі бризнувши потерпілому в обличчя. Через отримані травми чоловік переніс складну операцію з видалення одного з органів.

Дії керівника та трьох його підопічних кваліфіковано за ч. 3 ст. 127 КК України – катування, вчинене представником держави.

Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі.

Суд узяв усіх під варту без права внесення застави.

Процесуальне керівництво здійснювала Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 21:28
3 500 доларів США за переведення військовослужбовця до ...
Вчора 21:27
Спроба незаконного перетину кордону завершилась трагеді ...
Вчора 21:27
Алла Басалаєва: Нові правила оплати праці покладуть кра ...
Вчора 21:24
Оперативники поліції Києва ліквідували міжрегіональний ...
Вчора 21:22
Незаконний видобуток піску на понад п’ять мільйонів гри ...
Вчора 21:05
Мінфін: За час повномасштабної війни підприємці отримал ...
Вчора 21:05
Анатолій Куцевол ознайомив німецьку делегацію з наслідк ...
Вчора 21:03
Понад 3200 одиниць енергетичного обладнання надійшло до ...
Вчора 21:01
Міносвіти: 1,2 мільярда гривень спрямують на сучасні ос ...
Вчора 20:59
Мінцифри презентувало новий технологічний курс країни
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
31 березня 16:12
Прокурори повідомили про підозру депутату сільради на Ж ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення