Уряд запускає додаткові механізми наповнення водою придунайських озер

28.05 18:08    


Уряд ухвалив рішення, яке дозволить посилити водозабезпечення південних регіонів та підготуватися до маловодного періоду. Йдеться про примусове наповнення придунайських озер та створення резервних систем подачі води, зокрема мобільних насосних станцій для оперативного реагування у разі погіршення водогосподарської обстановки.

У 2026 році планується наповнити озера Катлабуг та Китай в Одеській області за допомогою стаціонарних насосних станцій. Також передбачено наповнення Нечаянського водосховища у Миколаївській області.

Крім того, планується придбати пересувні дизельні насосні станції, які використовуватимуться у 2026 році та у подальших роках, як резервні засоби для оперативного реагування у випадку погіршення водогосподарської ситуації або маловоддя.

Рішення реалізується в межах Державної цільової програми комплексного водозабезпечення територій, які зазнали впливу воєнних дій, на період до 2030 року. Програма передбачає модернізацію водогосподарської інфраструктури, створення альтернативних резервуарів для накопичення води та підвищення стійкості систем водозабезпечення.

«Для південних регіонів питання водозабезпечення сьогодні є критично важливим — як для населення, так і для аграрного сектору. Ми маємо посилювати стійкість водного сектору, створювати резервні механізми подачі води та оперативно реагувати на ризики маловоддя. Це урядове рішення дозволить забезпечити більш стабільне водопостачання громад і підтримати економічну стійкість у південних посушливих регіонах», – зазначила заступник Міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Ірина Овчаренко.

Реалізація цих заходів допоможе підвищити надійність водозабезпечення у маловодні періоди, зменшити екологічні ризики та створити більш стійку систему управління водними ресурсами на півдні країни.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 14:15
На Львівщині поліція викрила незаконне виробництво міне ...
Сьогодні 14:14
Поліцейські розшукали шестирічного хлопчика з Одещини
Сьогодні 14:14
СБУ затримала іноземців, які на замовлення рф підпалили ...
Сьогодні 14:13
Операція на здоровому хребті заради звільнення зі служб ...
Сьогодні 14:12
Майже 4 млн грн дотацій за неіснуючих тварин: ДБР викри ...
15 серпня 23:22
Гостьова віза в Польщу: кому підходить та що потрібно д ...
07 серпня 16:06
Мікрохвильова піч: значення та переваги сучасної технік ...
05 серпня 15:14
Розпродаж майна банків: максимальна вигода для вашого б ...
03 серпня 15:45
Твій лікар у Варшаві: клініка для всієї родини
30 липня 17:01
Стрільба на різних дистанціях: як змінюються вправи та ...
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення