На Харківщині прокуратура вимагає стягнути з підприємства понад 102 млн грн збитків за незаконний видобуток більше 15 тис. тонн корисних копалин

28.05 18:25    
Прокуратура вимагає у підприємства, що перетворило родючі сільгоспугіддя на промислові кар’єри, сплатити державі понад сотню мільйонів гривень шкоди за самовільний видобуток корисних копалин загальнодержавного і місцевого значення.

Встановлено, що восени 2020 року товариство з обмеженою відповідальністю здійснювало видобування корисних копалин на чотирьох земельних ділянках.

Йдеться про землі сільськогосподарського призначення, що на праві приватної власності належать цьому ж підприємству та розташовані на території Литвинівського родовища Богодухівського району Харківської області.

Попри цільове призначення ділянок — для ведення особистого селянського господарства — фірма утворила на них два кар’єри. Не маючи спеціальних дозволів на користування надрами, товариство самовільно видобуло понад 15 тис. тонн дрібнодисперсного суглинку та низькопластичної легкоплавної глини.

Така незаконна діяльність призвела до локальної деградації територій: на землях знищено трав’яний покрив і корисну біоту, відбулося порушення структури ґрунту та втрата його родючих властивостей, що унеможливлює використання угідь за призначенням протягом тривалого часу та створює небезпеку для довкілля.

Згідно з результатами комплексної судової інженерно-екологічної та економічної експертизи державі завдано збитків на суму понад 102 млн гривень.

Вказані порушення стали підставою для звернення керівника Богодухівської окружної прокуратури Харківської області до суду з позовною заявою в інтересах держави до підприємства про стягнення з відповідача шкоди, завданої внаслідок незаконного видобування корисних копалин.

Провадження у справі вже відкрито.

Як ми повідомляли раніше, на Харківщині прокурори вручили підозру директору приватного підприємства, який під виглядом геологічного вивчення ділянки організував видобуток понад 33,5 тис. тонн піску на загальну суму понад 5 млн гривень.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 20:50
Державна податкова служба: Переробна промисловість – лі ...
Сьогодні 20:49
Відстрочка для вчителів та інших педагогічних працівник ...
Сьогодні 20:48
Протидія систематичним порушенням ПДР задля безпеки на ...
Сьогодні 20:48
Мінцифри: Від розробки прототипу до гранту в 1,5 мільйо ...
Сьогодні 20:47
Уряд розподілив 35 млрд грн на реалізацію Планів стійко ...
15 серпня 23:22
Гостьова віза в Польщу: кому підходить та що потрібно д ...
07 серпня 16:06
Мікрохвильова піч: значення та переваги сучасної технік ...
05 серпня 15:14
Розпродаж майна банків: максимальна вигода для вашого б ...
03 серпня 15:45
Твій лікар у Варшаві: клініка для всієї родини
30 липня 17:01
Стрільба на різних дистанціях: як змінюються вправи та ...
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення