Понад 2 200 дерев і майже 8 млн грн збитків: на Херсонщині судитимуть трьох посадовців лісової галузі
02.06 19:47
Прокурори Херсонської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно трьох посадовців лісової галузі за фактами перевищення службових повноважень та незаконної порубки дерев у лісах, що спричинила тяжкі наслідки державним інтересам.
Серед обвинувачених - виконувач обов’язків директора та лісничий ДП «Великокопанівське лісомисливське господарство», а також головний спеціаліст Південного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства.
Слідством встановлено, що у 2023 році виконувач обов’язків директора держпідприємства організував схему незаконної заготівлі деревини на території одного з лісових кварталів Великоолександрівського лісництва, де у 2022 році сталася пожежа. До реалізації протиправного плану він залучив лісничого підприємства.
Щоб провести рубку без обов’язкової оцінки впливу на довкілля, лісову ділянку площею майже 3,5 га штучно розділили на кілька менших частин.
Така оцінка є обов’язковою для рубок на площі понад один гектар.
Після цього, за сприяння посадовиці профільного управління, були оформлені лісорубні квитки з порушенням вимог законодавства.
У результаті незаконно вирубали понад 2 200 дерев.
За висновками експертизи, державі завдано майже 8 млн грн збитків.
Виконувачу обов’язків директора та лісничому інкриміновано перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам, а також незаконну порубку дерев у лісах, вчинену за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 365, ч. 4 ст. 246 КК України).
Головний спеціаліст міжрегіонального управління обвинувачується у пособництві в перевищенні службових повноважень та пособництві у незаконній порубці дерев у лісах, вчиненій за попередньою змовою групою осіб, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 365, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 246 КК України).
Досудове розслідування здійснювалось ТУ ДБР у місті Мелітополі.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
RuporZT
|