Уряд удосконалив порядок подання нотаріусами інформації про договори оренди нерухомості

04.06 19:04    


Кабінет Міністрів України прийняв проєкт постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. № 1242», розроблений Міністерством фінансів України.

Рішення спрямоване на спрощення та актуалізацію порядку подання нотаріусами повідомлень про нотаріальне посвідчення договорів оренди об'єктів нерухомості до контролюючих органів. Правовою підставою для розроблення постанови є Податковий кодекс України та Закон України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».

Зміни передбачають:

обов'язкове подання повідомлень в електронній формі у день посвідчення договору;
використання кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису нотаріуса;
доповнення зразка повідомлення обов'язковим реквізитом — реєстраційним номером облікової картки платника податків нотаріуса, що забезпечить його належну ідентифікацію;
суттєве переструктурування форми повідомлення: нова форма містить окремі розділи з відомостями про нотаріуса, орендодавця, орендаря та об'єкт орендованої нерухомості.
На сьогодні чинна форма повідомлення не передбачала реєстраційного номера облікової картки платника податків нотаріуса, що ускладнювало його ідентифікацію та унеможливлювало автоматизовану обробку повідомлень в інформаційно-комунікаційній системі Державної податкової служби України.

Ухвалені зміни дадуть змогу:

спростити процес взаємодії нотаріусів із контролюючими органами;
забезпечити належну ідентифікацію нотаріусів під час подання повідомлень;
автоматизувати обробку інформації в інформаційно-комунікаційній системі Державної податкової служби;
підвищити ефективність адміністрування податку на доходи фізичних осіб із доходів від оренди нерухомого майна.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 11:40
У Черкасах поліцейські повідомили ще одну підозру так з ...
Сьогодні 10:45
Поліція Козятина затримала чоловіка, якого підозрюють у ...
Сьогодні 10:44
У ДТП на Чоколівському бульварі загинуло двоє людей, ще ...
Сьогодні 10:44
СБУ затримала агента фсб, який коригував атаки рф по Рі ...
Сьогодні 10:44
Фіксував об’єкти на відеореєстратор шолому: на Рівненщи ...
15 серпня 23:22
Гостьова віза в Польщу: кому підходить та що потрібно д ...
07 серпня 16:06
Мікрохвильова піч: значення та переваги сучасної технік ...
05 серпня 15:14
Розпродаж майна банків: максимальна вигода для вашого б ...
03 серпня 15:45
Твій лікар у Варшаві: клініка для всієї родини
30 липня 17:01
Стрільба на різних дистанціях: як змінюються вправи та ...
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення