Мінекономіки: Троє українських виробників отримають по $100 000 на розробку рішення для прискорення гуманітарного розмінування

09.06 15:46    

Завершився відбірковий етап міжнародного інженерного челенджу Minesight Open Innovation Challenge, присвяченого екскавації — одному з найскладніших, найризикованіших і найбільш ресурсозатратних етапів гуманітарного розмінування. Журі визначило п’ять команд-фіналістів, кожна з яких отримає грант до $100 000 на розробку прототипу. Ними стали: AUTOGENBOT (США), «Кабан Дігер» (Україна), Badger (Україна), Water-Jet Excavation for Mine Exposure (WExMEx) (Норвегія) та ACTIVE ALLIANCE LLC (Україна).

Команда, рішення якої успішно пройде фінальне тестування у польових умовах, отримає додатковий приз. Сумарно переможець може отримати до $200 000.

Загалом у челенджі взяли участь понад 90 команд із 10 країн світу. Найбільше пропозицій надійшло від українських розробників та виробників. Подані описи ідей охопили широкий спектр новаторських рішень: від пневматичних та водоструменевих систем до комбінованих підходів. Усі вони спрямовані на розкриття та ідентифікацію різних типів вибухонебезпечних предметів у різних ґрунтах.

За словами заступника Міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Ігоря Безкаравайного, великий відгук українських команд свідчить про готовність сектору до впровадження сучасних інноваційних рішень на практиці.

«Ми отримали потужний відгук з усього світу, але символічно, що більшість заявок надійшла саме від українських розробників. Це означає, що технологічна спільнота всередині країни готова братися за найскладніші завдання розмінування. Тепер наше завдання — дати цим п’яти командам усе необхідне, щоб їхні ідеї якнайшвидше перетворилися на рішення, які реально працюватимуть у полі та зберігатимуть життя саперів», — зазначив він.

Екскавація — фінальний етап після виявлення сигналу, що передбачає безпосередній контакт сапера з потенційно вибухонебезпечним предметом. Сьогодні цей процес виконується переважно вручну і займає до 60–80% часу сапера, що робить його одним із найбільш ризикованих і ресурсомістких. Челендж сфокусований на підвищенні швидкості, безпеки та зниженні вартості цього етапу.

Заявки оцінювали практики та експерти у сфері гуманітарного розмінування. Серед них представники Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування, ТОВ «Гуманітарна Безпека», UADamage, консультанти з протимінної діяльності з Norwegian People's Aid, а також фахівці Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС України.

Відібрані команди працюватимуть близько шести місяців: вони матимуть доступ до полігону, консультацій експертів і фінансування для створення прототипів, які готуватимуть до фінального тестування. За його результатами журі визначить команду-переможця, яка отримає додатковий приз — $100 000.

Більш детально /за посиланням/.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
26 червня 22:05
На Чернігівщині до 6 років ув’язнення засуджено військо ...
26 червня 22:04
На Прикарпатті прокуратура повернула державі понад 10 г ...
26 червня 22:01
Мінфін та німецький банк розвитку KfW підписали Додатко ...
26 червня 22:00
Юлія Свириденко домовилася з Президенткою ЄБРР прискори ...
26 червня 22:00
Україна та Нідерланди розвиватимуть навички українців з ...
26 червня 16:51
Огляд iPhone 17 Pro: чи варто купувати новий флагман Ap ...
25 червня 16:08
Спецодяг та спецвзуття: надійний захист у будь яку пору ...
24 червня 21:46
Чому українці обирають авто з США?
15 червня 14:51
Плити для плитоноски
12 червня 15:38
Як правильно зберігати продукти у пластикових ємностях
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення