Підозра псевдопосадовцю, який сприяв незаконній «націоналізації» 3 790 квартир і будинків маріупольців

15.06 15:08    
За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури нову підозру отримав колишній український правоохоронець, який після початку повномасштабного вторгнення рф перейшов на бік ворога та обійняв керівну посаду в окупаційній адміністрації Маріуполя.

За даними слідства, у листопаді 2023 року його призначили так званим «врио главы муниципального образования городского округа Мариуполь».

На цій псевдопосаді він долучився до системного вилучення житла у маріупольців, які виїхали з окупованого міста або відмовилися жити під владою кремля.

Встановлено, що за понад два роки він підписав і ввів у дію 39 рішень про взяття на облік квартир і будинків місцевих мешканців як нібито «безхазяйного майна».

Йдеться щонайменше про 3 790 квартир і будинків маріупольців.

За даними слідства, ці рішення створювали окупантам формальне прикриття для вилучення житла у законних власників без їхньої згоди та передачі майна до так званої «муніципальної власності».

Фактично окупаційна адміністрація рф використовувала відсутність людей, які рятувалися від війни та окупації, як привід для привласнення їхніх домівок.

Крім того, підписані ним рішення забезпечували роботу фейкових комісій, які обстежували оселі маріупольців, оформлювали їх як «покинуті» та створювали ілюзію законності подальшого вилучення.

Псевдопосадовцю заочно повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України).

Наразі підозрюваний перебуває у розшуку.

«Для маріупольців це не “безхазяйне майно”. Це їхні домівки, які вони були змушені залишити через війну та окупацію. Окупанти використовують відсутність людей як привід, щоб забирати житло, карати нелояльних мешканців і закріплювати контроль над захопленим містом.

Фігурант цієї справи вже має вирок за участь у терористичній організації - 11 років ув’язнення. Упевнений, що всі скоєні ним злочини отримають належну правову оцінку, а сам він понесе справедливе покарання», - зазначив керівник Донецької обласної прокуратури Павло Угровецький.

Досудове розслідування здійснюють слідчі СУ ГУНП в Донецькій області за оперативного супроводу ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не доведено в законному порядку та не встановлено обвинувальним вироком суду.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 20:50
Державна податкова служба: Переробна промисловість – лі ...
Сьогодні 20:49
Відстрочка для вчителів та інших педагогічних працівник ...
Сьогодні 20:48
Протидія систематичним порушенням ПДР задля безпеки на ...
Сьогодні 20:48
Мінцифри: Від розробки прототипу до гранту в 1,5 мільйо ...
Сьогодні 20:47
Уряд розподілив 35 млрд грн на реалізацію Планів стійко ...
15 серпня 23:22
Гостьова віза в Польщу: кому підходить та що потрібно д ...
07 серпня 16:06
Мікрохвильова піч: значення та переваги сучасної технік ...
05 серпня 15:14
Розпродаж майна банків: максимальна вигода для вашого б ...
03 серпня 15:45
Твій лікар у Варшаві: клініка для всієї родини
30 липня 17:01
Стрільба на різних дистанціях: як змінюються вправи та ...
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення