Судитимуть військового, який понад рік не служив, але отримав понад 460 тис. грн грошового забезпечення

17.06 17:30    
Контроль за використанням бюджетних коштів у секторі оборони та припинення зловживань під час проходження військової служби залишаються серед пріоритетів Державного бюро розслідувань.

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо головного сержанта — командира розвідувального відділення одного з батальйонів, дислокованих на Донеччині.

Обвинувальний акт скеровано до суду.

Слідство встановило, що після завершення відрядження до іншого військового підрозділу військовослужбовець не повернувся до місця служби та не повідомив про це командування своєї частини.

Понад рік він переважно перебував у Києві та займався особистими справами. Попри фактичну відсутність на службі, з вересня 2024 року до лютого 2026 року чоловік продовжував отримувати грошове забезпечення та інші виплати.

Через такі дії державі було завдано збитків на понад 460 тисяч гривень.

Військовослужбовець обвинувачується в ухиленні від несення обов’язків військової служби в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 409 КК України) та шахрайстві (ч. 4 ст. 190 КК України).

Санкції статей передбачають до 10 років позбавлення волі.

Наразі обвинувачений частково відшкодував завдані збитки. Після викриття він продовжив проходження військової служби та виконує бойові завдання на території Донецької області.

Процесуальне керівництво здійснює Донецька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 21:35
За матеріалами СБУ довічне ув’язнення отримав «топщур» ...
Вчора 21:35
Виплатили фіктивним працівникам понад 13 млн грн: на По ...
Вчора 21:33
Юлія Свириденко: У Гданську фіналізували домовленості п ...
Вчора 21:32
Комюніке Прем’єр-міністра України Юлії Свириденко та Пр ...
Вчора 21:29
Із початку повномасштабного вторгнення вдалося мобілізу ...
Вчора 16:30
375 млн євро на відновлення енергетичної інфраструктури ...
Вчора 16:28
МОЗ: Україна поділилася з Норвегією досвідом роботи мед ...
Вчора 16:26
Юлія Свириденко: 160 угод на понад 10 млрд євро буде ук ...
Вчора 16:24
Нові можливості для українського експорту: Держпродспож ...
Вчора 16:22
Уряд погодив передачу УЗ трьох арештованих тепловозів Б ...
Вчора 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення