МОЗ: У закладах первинної медичної допомоги облаштовано перші 15 просторів психологічного розвантаження

23.06 18:12    

Умежах спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку HEAL Ukraine завершено роботи з облаштування перших 15 просторів психологічного розвантаження у центрах первинної медико-санітарної допомоги.

Нові простори створені для того, щоб люди, які потребують підтримки, могли отримати первинну психологічну допомогу в комфортному, безпечному та безбар’єрному середовищі.

Наразі їх вже облаштовано у п’яти областях України: по чотири – у Дніпропетровській та Харківській областях, по три – у Полтавській та Сумській областях, ще один – у Кіровоградській області.

У цих просторах пацієнти можуть отримати консультацію з питань ментального здоров’я, відновити емоційний баланс, перепочити у комфортній атмосфері та скористатися консультацією психолога очно або через відеозв’язок. Також тут забезпечується психосоціальна підтримка, проводиться оцінка ризиків та пропонуються базові рекомендації щодо подолання стресу.

Послуги надають лікарі первинної медичної допомоги, які пройшли навчання за програмою mhGAP Всесвітньої організації охорони здоров’я. У медичних закладах, які уклали договір із НСЗУ, базова психологічна допомога надається безоплатно в межах Програми медичних гарантій.

Важливо, що простори облаштовані з урахуванням принципів безбар’єрності та доступності для людей з інвалідністю й інших маломобільних груп населення. Їхня мета: зробити психологічну підтримку ближчою до людей та доступною поруч із місцем проживання.

Вони також слугуватимуть місцем відновлення ресурсу не лише для пацієнтів, а й для медичних працівників, які щодня працюють в умовах підвищеного емоційного навантаження.

Створення таких локацій є важливим кроком до розширення доступу населення до послуг з ментального здоров’я та інтеграції психологічної підтримки на рівні первинної медичної допомоги. В умовах повномасштабної війни потреба у своєчасній психологічній допомозі залишається надзвичайно високою, а можливість отримати таку підтримку неподалік від дому допомагає людям швидше долати наслідки стресу та кризових ситуацій.

Загалом у межах проєкту HEAL Ukraine буде створено та оснащено 60 просторів психологічного розвантаження у медичних закладах по всій Україні. Завершити облаштування решти локацій планується до кінця літа 2026 року, що дозволить ще більшій кількості людей отримувати психологічну підтримку поруч із місцем проживання.

Довідково

Фінансування здійснювалося за рахунок донорських коштів Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF). Роботи виконало Управління ООН з обслуговування проєктів (ЮНОПС).

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 21:35
За матеріалами СБУ довічне ув’язнення отримав «топщур» ...
Вчора 21:35
Виплатили фіктивним працівникам понад 13 млн грн: на По ...
Вчора 21:33
Юлія Свириденко: У Гданську фіналізували домовленості п ...
Вчора 21:32
Комюніке Прем’єр-міністра України Юлії Свириденко та Пр ...
Вчора 21:29
Із початку повномасштабного вторгнення вдалося мобілізу ...
Вчора 16:30
375 млн євро на відновлення енергетичної інфраструктури ...
Вчора 16:28
МОЗ: Україна поділилася з Норвегією досвідом роботи мед ...
Вчора 16:26
Юлія Свириденко: 160 угод на понад 10 млрд євро буде ук ...
Вчора 16:24
Нові можливості для українського експорту: Держпродспож ...
Вчора 16:22
Уряд погодив передачу УЗ трьох арештованих тепловозів Б ...
Вчора 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення