Понад 9,5 мільйонів гривень збитків державі: на Закарпатті поліція викрила схему розкрадання коштів НСЗУ

23.06 18:33    
Йдеться про проведення інвазійної штучної вентиляції легень, зокрема про штучне завищення кількості наданої послуги в межах Програми медичних гарантій. Одна з місцевих лікарень, згідно зі звітами, надала найбільшу кількість послуг ІШВЛ – понад 60% від загальної кількості таких послуг наданих всіма медичними закладами в Україні. Нині директору міської лікарні, завідувачу відділення та двом медикам повідомлено про підозру.

 

Оперативники Управління стратегічних розслідувань у Закарпатській області спільно зі слідчими Мукачівського районного управління поліції викрили службових осіб одного із медичних закладів області, які організували схему заволодіння бюджетними коштами, виділеними в межах Програми медичних гарантій.


За даними слідства, посадовці лікарні вносили до електронної системи охорони здоров’я недостовірні відомості, штучно завищуючи обсяги наданих медичних послуг та пролікованих випадків. Йдеться про проведення інвазійної штучної вентиляції легень.  Проте, як з’ясували правоохоронці, кількість наданих послуг була штучно завищена, вони надавалися у тому числі і неіснуючим пацієнтам. Також у наявності медичного закладу не було відповідної кількості апаратів ШВЛ, щоби стільки пацієнтів мали змогу отримати інвазійну штучну вентиляцію легень.


На підставі сфальсифікованих даних здійснювалося нарахування та перерахування коштів Національної служби здоров’я України. Внаслідок протиправних дій державному бюджету України завдано збитків на суму понад 9,5 мільйона гривень.


19 червня директору міської лікарні та завідувачу відділення повідомили про підозру. Їхні дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 364 (зловживання службовим становищем) та ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України, дії завідувача відділенням та ще двох медиків кваліфіковані ч. 2 та 3 ст.27, ч. 3 ст. 362 (несанкціонована зміна інформації в автоматизованих системах).


Досудове розслідування триває. Правоохоронці встановлюють усі обставини вчинення злочину та можливих співучасників. 


Заходи з викриття проводились спільно з СБУ за сприяння Міністерства охорони здоров’я та Національної служби здоров’я України. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Мукачівська окружна прокуратура.

 

До відома: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 21:02
У Макарові на Київщині 50 родин отримали ключі від відн ...
Вчора 17:40
Використав 15-річну дівчину для збору розвідданих - рос ...
Вчора 17:40
«Зроблено в Україні»: за тиждень бізнес залучив 1,2 млр ...
Вчора 17:39
Вперше за час війни Україну відвідала Генеральний секре ...
Вчора 16:39
За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав зрадник, який ...
15 серпня 23:22
Гостьова віза в Польщу: кому підходить та що потрібно д ...
07 серпня 16:06
Мікрохвильова піч: значення та переваги сучасної технік ...
05 серпня 15:14
Розпродаж майна банків: максимальна вигода для вашого б ...
03 серпня 15:45
Твій лікар у Варшаві: клініка для всієї родини
30 липня 17:01
Стрільба на різних дистанціях: як змінюються вправи та ...
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення