Озеленення зі збитками на понад 1,3 млн грн: на Київщині поліція оголосила підозру меру одного з міст
25.06 17:23
Злочинну схему викрили оперативники управління стратегічних розслідувань у Київській області спільно з прокурорами. За даними слідства, під час виконання робіт з озеленення території громади до офіційних документів були внесені недостовірні відомості. Зокрема, завищено вартість послуг шляхом безпідставного включення до актів виконаних робіт використання спеціальної техніки. Водночас застосування такої техніки не було передбачене тендерною пропозицією. Крім того, була відсутня частина необхідної документації.
Попри це, усі документи погодили та підписали, а на рахунки підрядника перерахували бюджетні кошти.
На підставі зібраних доказів голові однієї з міських рад повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Наразі вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу.
Санкція інкримінованої статті передбачає покарання - до 12 років ув’язнення із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком до трьох років та з конфіскацією майна.
Слідство триває. Процесуальне керівництво здійснює Обухівська окружна прокуратура. Заходи з викриття правопорушення проводилися спільно з СБУ.
До відома: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду.
RuporZT
|