Андрій Сибіга провів телефонні переговори з Міністром закордонних справ та європейських питань Словаччини Юраєм Бланаром
25.06 21:25
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів телефонні переговори з міністром закордонних справ та європейських питань Словаччини Юраєм Бланаром: "Сьогодні мав змістовну телефонну розмову зі словацьким колегою, міністром Юраєм Бланаром. Подякував Юраю Бланару за його нещодавній візит до Вінниці та незмінну підтримку Словаччиною стійкості української системи охорони здоров’я. Регулярний діалог на високому рівні залишається важливим інструментом розвитку нашого партнерства.
Провівши розмову в день проведення Конференції з питань відновлення України 2026 року, ми обговорили внесок Словаччини у відбудову України та домовилися поглиблювати взаємовигідну співпрацю в енергетиці, інфраструктурі, транскордонному сполученні, бізнесі та оборонній промисловості.
На виконання домовленостей між Президентом України Володимиром Зеленським та Прем’єр-міністром Словацької Республіки Робертом Фіцо ми також розглянули підготовку до четвертого раунду міжурядових консультацій.
Окремо обговорили майбутнє головування Словаччини у Вишеградській групі. Висловив сподівання, що підтримка України та її європейської інтеграції залишатиметься серед важливих пріоритетів цього формату співпраці.
Подякував Словаччині за послідовну підтримку вступу України до Європейського Союзу та наголосив на важливості якнайшвидшого відкриття п’яти переговорних кластерів, що залишилися. Україна повністю віддана просуванню процесу вступу на основі заслуг та налаштована виконати всі необхідні кроки.
Україна високо цінує роль Словаччини як близького сусіда та партнера і залишається відданою розширенню практичної співпраці на благо наших держав та спільної європейської безпеки".
RuporZT
|