МОН: Уряд розподілив 6,6 мільярда гривень додаткової дотації для забезпечення вчасної виплати зарплати освітянам та іншим працівникам бюджетної сфери
25.06 21:28
Уряд розподілив 6,6 млрд грн додаткової дотації між 24 обласними бюджетами для вчасної та повної виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери.
Для освіти це означає, що громади отримають додатковий фінансовий ресурс для виконання рішення уряду щодо підвищення на 30% посадових окладів педагогічних і науково-педагогічних працівників у 2026 році.
Обсяг дотації для кожної області визначали індивідуально. Враховували:
потребу в коштах на підвищення заробітної плати; фінансову спроможність місцевих бюджетів; безпекову ситуацію в регіоні. Що менше власних доходів має громада, то більшу частину витрат бере на себе держава. Для громад, що працюють в умовах активних або можливих бойових дій, вона компенсує до 80% видатків.
МОН спільно з колегами з уряду продовжує роботу над механізмом другого етапу підвищення заробітної плати педагогічних і науково-педагогічних працівників з 1 вересня 2026 року.
RuporZT
|