Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт про корпоратизацію СхідГЗК

30.06 15:24    

Верховна Рада України прийняла за основу урядовий проєкт Закону України «Про акціонерне товариство «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» (№15122). «За» - 246 депутатів.

«Вдячний парламентарям за підтримку. Це рішення спрямоване на збереження та розвиток єдиного в Україні підприємства, яке забезпечує видобуток уранової руди і виробництво концентрату природного урану та покриває до 40% потреб в урані українських атомних станцій», - наголосив Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр енергетики України Денис Шмигаль.

Законопроєкт передбачає процедуру перетворення державного підприємства «СхідГЗК» на Акціонерне Товариство, 100% акцій якого належать державі, а також встановлює особливості формування статутного капіталу та функціонування АТ.

Проєкт вносить зміни до законодавства в частині введення мораторію на банкрутство та примусове виконання рішень щодо майна підприємства. Запровадження мораторію є необхідним для забезпечення безперервної роботи, фінансового оздоровлення та запобігання втрати активів СхідГЗК.

Ухвалення відповідного законопроєкту дозволить у подальшому приєднати «СхідГЗК» до НАЕК «Енергоатом» і реалізувати стратегію створення вертикально інтегрованого холдингу, що контролює увесь технологічний цикл: від видобутку та виробництва уранового концентрату до генерації електроенергії.

Законодавча ініціатива спрямована на підвищення ефективності функціонування ядерної галузі України та конкурентоспроможності українського виробника, поступове збільшення обсягів виробництва підприємства, залучення інвестицій і підвищення заробітної плати працівникам.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 16:21
Починаючи з середини квітня, «Укренерго» не застосовува ...
Сьогодні 16:20
«Зроблено в Україні»: програма підтримки українських ви ...
Сьогодні 16:19
На Вінниччині прикордонники виявили в багажі українки 4 ...
Сьогодні 16:19
На Закарпатті прикордонники зірвали контрабанду сигарет ...
Сьогодні 16:13
Сім ударів ножем у груди під час сварки: на Київщині ві ...
26 червня 16:51
Огляд iPhone 17 Pro: чи варто купувати новий флагман Ap ...
25 червня 16:08
Спецодяг та спецвзуття: надійний захист у будь яку пору ...
24 червня 21:46
Чому українці обирають авто з США?
15 червня 14:51
Плити для плитоноски
12 червня 15:38
Як правильно зберігати продукти у пластикових ємностях
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення