Ульянченко: Президент не може зайняти позицію мовчазного спостерігача, коли уряд підриває економіку
11.07 17:01
Віра Ульянченко, Глава Секретаріату Президента та Голова Ради «Нашої України» в інтерв’ю газеті «Сільські вісті» розповіла, чому Президент вимушений втручатися в економічну політику уряду.
«Маємо 300 програм — в державному бюджеті, поданому урядом і схваленому коаліцією, якою керує Прем’єр-міністр. Із них 100 взагалі не фінансується — а це переважно соціальні програми, пов’язані із забезпеченням хворих на діабет інсуліном, з боротьбою проти туберкульозу і СНІДу, закупівлею шкільних автобусів, з розвитком культури. Інші 100 програм фінансуються десь на рівні 20 відсотків. Третя група програм забезпечена бюджетними коштами, можливо, відсотків на 70 — не більше. Хіба може Президент зайняти позицію стороннього мовчазного спостерігача?», - наголошує Ульянченко.
Вона переконана, що Президент зобов’язаний вказати уряду на його пряме порушення закону. «Є закон про державний бюджет, і святий обов’язок уряду — його неухильно виконувати», - каже Глава Секретаріату Президента.
Крім того, Ульянченко вважає, що уряд повинен припинити засекречувати економічні показники та зорієнтувати бізнес, як йому працювати в українській економіці.
«Якщо сьогодні Кабінет міністрів не хоче пояснити бізнесу, у якому стані перебуває наша економіка, якщо засекречуються дані, дається щодо цього команда Держкомстату, — то це пряме порушення конституційних прав громадян на свободу слова і закону про інформацію. Президент не може не звернути на це увагу уряду», - упевнена Ульянченко.
Вона наполягає, що «бізнес має знати, де він є, інвестори мають знати, як їм працювати в українській економіці». «Крім того, уряд повинен це оприлюднити, аби законодавчий орган теж мав змогу оперативно реагувати на економічні негаразди, ухвалюючи відповідні законодавчі акти», - підкреслила Ульянченко.
«Це не вишукування якихось зачіпочок, аби знічев’я розкритикувати уряд. Це, на жаль, серйозні підстави, на які не можна не зважати: вони всерйоз підривають економіку», - наголосила вона.
RuporZT
|