Кілька тисяч людей зібралися на зустріч із Арсенієм Яценюком у Запоріжжі
03.09 13:38
У суботу, 1 вересня, на центральній площі Запоріжжя голова Ради Об єднаної опозиції «Батьківщина» Арсеній Яценюк провів багатотисячний мітинг, на якому зібралися жителі Запоріжжя та області.
Зустріч із Арсенієм Яценюком проходила у День знань. На початку мітингу на сцену піднялася вчителька Людмила Іванівна, яка 35 років викладає у школі українську мову. Родина Людмили Іванівни загалом присвятила вчительству понад 200 років.
«В усі часи шкільні вчителі намагалися чесно, самовіддано, не покладаючи рук і віддаючи всі сили виховувати учнів, ваших і наших дітей. Часто це було понад їхні сили, але вони працювали, - звернулася Людмила Іванівна до присутніх на площі. - Вважаю, що в першу чергу перед політиками має стати те велике завдання, ради якого живемо, працюємо, дихаємо ми з вами. Ради наших дітей».
«Наші діти заслуговують на вільну, красиву, щасливу і багату Україну. Саме це ми маємо обрати. Це наш громадянський, батьківський обов'язок», наголосила вона.
Арсеній Яценюк привітав із Днем знань усіх присутніх на площі. Він розповів учасникам мітингу про план змін Об єднаної опозиції в освітній сфері.
Він наголосив, що за програмою Об єднаної опозиції, кожне село, де є діти до 10 років, в обов язковому порядку матиме дошкільний навчальний заклад і початкову школу.
Також, підкреслив Арсеній Яценюк, Об єднана опозиція планує привести заробітну плату вчителя у відповідність до закону. «В середній школі найбільша проблема заробітна платня вчителя. Це подачка. За рахунок того, що вони маніпулюють тарифною сіткою, сьогодні кожен український вчитель недоотримує майже тисячу гривень від того, що йому належить по закону», - наголосив він.
Щодо плану змін у вищій освіті, він нагадав, що опозиція вже внесла до парламенту відповідний законопроект. Він передбачає, зокрема, запровадження грантової системи, «щоб кожна дитина, яка належним чином здала зовнішнє незалежне оцінювання, отримувала від держави грант. Це безпосередньо кошти, за які ця дитина вибере той вуз, де хоче вчитися», - додав Арсеній Яценюк.
Також, наголосив голова Ради Об єднаної опозиції «Батьківщина», проект закону про вищу освіту передбачає радикальну зміну системи державного замовлення у вузах.
«Кожна дитина, яка вступила до вищого навчального закладу, ще на першому курсі повинна знати, що після закінчення вузу вона отримає роботу. Адже сьогодні в Україні разом із отриманням диплому про вищу освіту наші діти відразу отримують сертифікат реєстрації на біржі праці», - наголосив він.
Тому ще одним завданням Об єднаної опозиції Арсеній Яценюк назвав ухвалення закону про перше робоче місце.
«Ми поставили освіту і знання як питання номер один, як і зарплатню вчителя. Ми хочемо, щоб наші діти мали доступ до навчальних закладів, аби ви мали можливість без хабарів віддати своїх дітей у дитячі садки. Для нас наша країна і майбутнє пов язані з нашими дітьми. Саме тому ми змінимо систему освіти і забезпечимо майбутнє для української молоді», - наголосив Арсеній Яценюк.
RuporZT
|