Голова ОВК: Закон про вибори Президента порушує права виборців

29.07 10:36    
Закон про вибори Президента порушує права виборців, ускладнює виборчий процес та створює передумови для фальсифікацій. Такої думки дотримується голова окружної виборчої комісії №194 у Хмельницькому на позачергових парламентських виборах 2007 року Віталій Швед.

Зокрема, за його словами, нова норма закону про те, що за 15 днів після дня оголошення результатів виборів повинні припинити свою роботу ТВК – абсурдна.
«За цей час комісії потрібно зробити фінансові звіти, всю документацію по роботі ТВК здати в архів, передати матеріальні цінності на зберігання, припинити свою діяльність як юридичної особи. На це потрібно інколи 2-4 місяці», - говорить Швед.

«Також досить суперечливою є норма про те, що суди розглядають і вирішують адміністративні справи за скаргами протягом двох днів після дня голосування», - каже голова ОВК. - Зокрема на Хмельниччині громадяни, які вважають, що їх права порушено, змушені їхати за правдою в окружний суд до Львова. І на переїзд і на розгляд справи потрібно точно не два дні. Таке враження, що це зроблено спеціально для того, щоб обмежити права громадян».

«Що до норми, яка не забороняє виборцям голосувати за різними паспортами, то це законодавчо створений механізм для фальсифікацій, - переконаний Швед. - На звичайних дільницях на території України має бути передбачено голосування лише за загальним паспортом, а закордонні паспорти для закордонних дільниць. Іншого бути не може».

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: Наша Україна
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 21:48
Перевізникам доступна заміна паперових дозволів на елек ...
Вчора 21:47
МОЗ України продовжує роботу над посиленням контролю за ...
Вчора 21:47
З’явився механізм оскарження відмов у наданні містобуді ...
Вчора 21:46
Мінекономіки презентувало матрицю фінансування для агра ...
Вчора 21:46
Програми підтримки взимку та навесні охопили 60% україн ...
30 квітня 21:58
Купольні посудомийні машини: промисловий стандарт швидк ...
29 квітня 18:28
Wok-локшина: секрет популярності та різноманіття смаків
27 квітня 22:21
Документи для навчання, роботи та бізнесу за кордоном: ...
24 квітня 16:50
Коли душовий бокс кращий за кабіну
23 квітня 19:23
Почему CCTV-формат взрывает iGaming в 2026 году
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
31 березня 16:12
Прокурори повідомили про підозру депутату сільради на Ж ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення