Пенсіонери за віком продовжать безкоштовно їздити в комунальному транспорті та в приватних маршрутках з 10 до 16 години дня

15.08 13:40    
Пенсіонери за віком продовжать безкоштовно їздити в комунальному транспорті та в приватних маршрутках з 10.00 до 16.00 години дня. Про це сьогодні під час чергового засідання виконавчого комітету повідомив міський голова Сергій Сухомлин, коментуючи рішення Житомирського апеляційного адміністративного суду від 14 серпня.
Пенсіонери за віком продовжать безкоштовно їздити в комунальному транспорті та в приватних маршрутках з 10 до 16 години дня

«Не реагувати на це ми не можемо. Треба буде приймати нове рішення, збиратимемо позачерговий виконком з цього питання. Але зараз, звертаючись до перевізників і водіїв, зазначу, щоби не було ніяких спекуляцій: у нас на руках ще немає рішення суду, тому надалі продовжуємо перевозити пенсіонерів безкоштовно і в комунальному, і в приватному маршрутному транспорті»,– зазначив Сергій Сухомлин.

«В нашому рішенні виконкому було кілька пунктів. В одному пункті ми перелічили 8 категорій, які без будь-яких обмежень можуть користуватися громадським транспортом. І був пункт, в якому було сказано, що для решти категорій, передбачених законодавством, є часові рамки – з 10 до 16 години дня. Відповідно саме цей пункт і скасували», – додав заступник міського голови Дмитро Ткачук.

Згідно зі ст.19 ЗУ «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії», пільги на проїзд у транспорті встановлюються виключно законами України. На сьогодні жодного закону України, який би надавав право пільги чи безкоштовного проїзду пенсіонерам за віком, просто не існує.

«Є постанова Кабміну від 1993 року, але закону немає. Ми мали змогу змушувати приватних перевізників перевозити пенсіонерів з 10 до 16 безкоштовно, посилаючись на рішення виконкому. Скасування ж цього пункту сьогодні «відкатує» до закону України, який не передбачає пільг пенсіонерам за віком. Цим рішенням суду захищаються права працівників СБУ, поліції, суддів, прокурорів і ряду інших категорій, але не пенсіонерів за віком. У Житомирі 77 тисяч пільговиків, 55 з яких – пенсіонери, які без цього пункту в рішенні виконавчого комітету не мають жодних пільг згідно з законами України», – повідомив заступник міського голови.

Він також зазначив, що відповідно до ЗУ «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» міська влада власними рішеннями може встановлювати додаткові пільги і для інших категорій громадян.

«Ми це реалізовували шляхом встановлення пільг для студентів, учнів. Це місцеві пільги. В квітневому рішенні міської ради про Карту житомирянина ми передбачили там і пенсіонерів також. Це рішення органу місцевого самоврядування. На практиці в більшості інших міст по України і в області сьогодні є неформальні домовленості про пільгові місця, що зазвичай «зайняті», є міста, де пенсіонери платять 50% вартості, маємо приклад Тернополя, де вони їздять по картці тернопілянина. Також маємо приклад Івано-Франківська, де як і в нас, діють часові рамки, і таким чином забезпечується мінімальна базова гарантія для найбільшої групи пільговиків – пенсіонерів за віком. З учорашнього дня ми втрачаємо можливість захисту такої категорії. Це рішення суду призведе до конфліктів між пенсіонерами і водіями, а також між тими, хто платить, і тими, хто не платить», – підсумував Дмитро Ткачук.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 17:07
У Житомирі рада безбар’єрності проінспектувала оновлену ...
Вчора 16:35
Влада Бородянки має відшкодувати 4,4 млн грн за фіктивн ...
Вчора 16:35
Виключили з військового обліку близько 1200 осіб: поліц ...
Вчора 16:34
На Буковині поліція затримала вимагача, який побив чоло ...
Вчора 16:34
Нацполіція забезпечила відшкодування до бюджету понад 8 ...
Вчора 16:28
Відбулося перше відрядження Міністра внутрішніх справ І ...
Вчора 16:26
Напередодні Дня молоді Уряд відзначив 20 молодих україн ...
Вчора 16:24
Уряд оптимізував умови програми «Доступні кредити 5-7-9 ...
Вчора 16:22
МОН оновило державні стандарти загальної середньої осві ...
Вчора 16:20
У Держрибагентстві розглянули проєкти лімітів вилучення ...
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення