Прокуратура довела в апеляційному суді незаконність набуття у приватну власність земельної ділянки у прибережній зоні р. Тетерів у Житомирі

Прокуратура довела в апеляційному суді незаконність набуття у приватну власність земельної ділянки у прибережній зоні р. Тетерів у Житомирі

17.04 18:35    
Правову позицію прокурорів Житомирської обласної прокуратури щодо незаконності набуття у приватну власність земельної ділянки водного фонду площею 0,1 га на набережній р. Тетерів Житомирський апеляційний суд визнав обґрунтованою.

Наразі фізичну особу зобов’язано повернути цю земельну ділянку до комунальної власності Житомирської міської об’єднаної територіальної громади. Також скасовано попереднє рішення суду першої інстанції щодо відмови прокуратурі у задоволенні такого позову.

Ділянку землі свого часу, у 2016 р, місцевий житель отримав (за рішенням Житомирської міськради) у приватну власність для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення. А згодом її продав.

Однак прокурори Житомирської окружної прокуратури встановили, що рішення міськради про передачу землі, а також купівля-продаж та повторне набуття права власності новим покупцем є незаконними, оскільки ділянка знаходиться у прибережній захисній смузі р. Тетерів і відноситься до земель водного фонду. Землі такої категорії законодавець заборонив передавати у приватну власність.

З метою захисту інтересів держави та територіальної громади, окружна прокуратура заявила позов про визнання незаконним та скасування рішення міськради, скасування держреєстрації права власності та зобов’язання повернути землю, в задоволенні якого у вересні 2022 року Богунський районний суд міста Житомира відмовив. Таке рішення прокуратура оскаржила в апеляційному порядку.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 16:30
Псевдоворожки ошукали громадян на сотні тисяч гривень, ...
Вчора 16:30
Слідчі поліції викрили посадовця медзакладу, який допом ...
Вчора 16:29
Вигадана інвалідність із «легальним» пенсійним забезпеч ...
Вчора 16:29
На Харківщині поліцейські знешкодили ще один канал неза ...
Вчора 16:29
13 000 доларів за проходження служби у тиловому підрозд ...
Вчора 16:06
Андрій Сибіга провів телефонні переговори з Віце-прем’є ...
Вчора 16:04
Уряд удосконалив механізми залучення добровольчих форму ...
Вчора 16:02
Бюджетна підтримка та відновлення: Міністр фінансів Укр ...
Вчора 16:00
Як розвивати конкурентні компетентності студентів: нови ...
Вчора 15:58
В Україні зʼявиться програма розвитку волонтерства ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення