Де на Житомирщині збудують перший завод з переробки відходів?
05.02 10:55
Коростень має всі шанси стати першим містом в нашій області, де з’явиться сучасний завод з переробки відходів. Будувати планує Міжнародний консорціум «Проектно-будівельна компанія «Україна-Австрія», що в цій царині в Україні працює вже більше десяти років. Чому на Житомирщині першими вирішили вести справи з коростенцями, пояснив генеральний директор компанії Григорій Снігир:
«Коростень перший, тому що там в місті є господарі, і вони з усією відповідальністю підходять до вирішення подібних питань».
Перший заступник міського голови Коростеня Володимир Вигівський зауважує: «Шукати шляхи вирішення проблеми переробки відходів в місті почали з 2003 року, а компанія «Україна-Австрія» - вже сімнадцятий інвестор, з яким проводились перемовини на цю тему. У нас питань було дуже багато, так привабливо, що аж не віриться, чесно кажу. Ми все шукали, де ж той корінь зла. Та за півроку я вже переконався, що пропозиція компанії «Україна-Австрія», в першу чергу вирішує питання, знімає фінансове навантаження на будівництво полігону для твердих побутових відходів. Інвестор повністю всі витрати бере на себе».
Говорити про якісь конкретні суми чи терміни ще зарано, каже Григорій Снігир, бо ще не завершились підготовчі роботи: «Вартість проекту і суми інвестицій поки що попередні. Точними вони будуть тоді, коли буде розроблена вся проектно-кошторисна документація. Це може бути 100 мільйонів, а може бути 300 мільйонів».
Єдине, про що можна говорити з впевненістю, це що фінансуватиме проект виключно австрійська сторона. Повертати вкладені кошти компанія планує за рахунок реалізації товарів, що випускатимуться в результаті переробки відходів
RuporZT
|