На Житомирщині у найближчі дев'ять років планують повністю реформувати водопровідно-каналізаційне господарство

15.05 12:33    
Проект відповідної програми готується до розгляду на наступній сесії обласної ради і розміщений на її офіційному сайті. До 2015 року передбачають виконати найважливіші заходи. Зокрема, покращити якість поданої споживачам води; забезпечити цілодобову подачу води і її надійну дезінфекцію; стабілізувати фінансово-економічний стан підприємств водопровідно-каналізаційного господарства шляхом введення економічно обґрунтованих; створити регіональну керуючу компанію.

До перспективних заходів (розрахованих на 2016-2020 роки) віднесли продовження реконструкції і розвитку водопровідних і каналізаційних споруд та мереж, розвиток системи автоматизованого контролю і управління, залучення довгострокових фінансових ресурсів на капітальні інвестиції у системи водопостачання та водовідведення Житомирської області.

Всього на реалізацію програми необхідно майже 2 мільярди гривень (1922,912 млн. грн.). З них з державного бюджету – понад 800 мільйонів, з місцевого – 436 мільйонів, самі підприємства мають знайти 264 мільйони, решту, понад 393 мільйони гривень, планується залучити з інших джерел.
У середньому по області показник забезпеченості населених пунктів централізованим питним водопостачанням складає 13,5% (у містах – 100%, селищах міського типу – 91%, сільських населених пунктах – 11%), водовідведенням – 4,4% (у містах – 100%, селищах міського типу – 81%, сільських населених пунктах – 1,7%).

Цілодобове водопостачання у 2010 році було доступне для 65% населених пунктів та майже 85% населення.

Через відсутність водоочисних споруд якість питної води, що споживається населенням, у багатьох населених пунктах не відповідає встановленим нормативам, зокрема, у Любарському районі – 100%, Радомишльському – 57,2%, Народицькому – 48,7%, Олевському – 39,6%.
Протягом 2011 року підприємствами водопровідно-каналізаційного господарства області піднято 54,5 млн. м3 води, з них очищено 86% та реалізовано 58%, втрати води склали 40%, зібрано стічних вод 155,2 млн. м3, з них очищено 25% та доочищено 3,1%.

Розподільні водопровідні мережі в цілому по області у теперішній час мають протяжність 4061 км, із них потребують заміни 26% труб (у містах – 39%), протягом року замінюється близько 2% від труб, що знаходяться в аварійному стані і потребують невідкладної реновації. Кількість аварій на водопровідних мережах складає 0,7 на 1 км. Довжина каналізаційних мереж становить 1564,1 км, із них потребують заміни 33% (у містах – 47%), протягом року замінюється майже 0,1%.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: Житомирська хвиля
Україна Цікавинка Скандали
31 липня 17:42
ДБР розслідує детонацію боєприпасів на полігоні у Хмель ...
31 липня 17:12
За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав агент фсб, як ...
31 липня 17:12
Забруднили понад 1,6 тис. кв. м землі небезпечними речо ...
31 липня 17:11
«Чесний призов»: 61 обшук, 15 підозр — проміжні результ ...
31 липня 17:10
На Дніпропетровщині судитимуть чоловіка, який за $25 00 ...
30 липня 17:01
Стрільба на різних дистанціях: як змінюються вправи та ...
25 липня 21:51
Парасолька для міста: що справді впливає на зручність і ...
23 липня 14:03
Не списуйте це на вік - перші ознаки серйозних проблем ...
22 липня 16:26
Як обрати майданчик для масштабної ділової події без за ...
20 липня 17:26
Лазерна різка vs плазма vs гідроабразив: коли яка техно ...
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення