Житомирська прокуратура заявила до суду позови про відшкодування 1,4 млн грн завданих бюджету збитків

Житомирська прокуратура заявила до суду позови про відшкодування 1,4 млн грн завданих бюджету збитків

07.05 10:46    
Як повідомили Інтернет-виданню Рупор Житомира в прес-службі прокуратури Житомирської області, з початку поточного року органами прокуратури області за результатами нагляду за додержанням і застосуванням законів у бюджетній сфері розпочато 11 кримінальних проваджень, розглянуто із вжиттям заходів 42 подання, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 28 посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, відшкодовано до бюджету 76 тис. грн., пред’явлено позовів про відшкодування завданих збитків на суму понад 1,4 млн. грн.

Про ці факти повідомив начальник відділу захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури області Олександр Башинський. Він також зауважив, що значна кількість порушень у бюджетній сфері пов’язана з порушеннями Закону України «Про здійснення державних закупівель».

Найбільш характерними порушеннями розпорядників державних коштів у сфері державних закупівель є неправильне обрання виду процедури закупівлі, подрібнення предмету закупівлі, придбання товарів за завищеними цінами, необґрунтоване допущення до оцінки пропозицій учасників, які не відповідали вимогам документації конкурсних торгів, постачання товарів, які не відповідають якісним характеристикам.

Зокрема, прокуратурою Червоноармійського району розпочато кримінальне провадження стосовно службових осіб комітету з конкурсних торгів одного з комунальних підприємств району. Встановлено, що за результатами конкурсних торгів з придбання спеціалізованого автомобіля, фактично придбано автомобіль ЗІЛ-130, виготовлений майже 30 років тому. Унаслідок цього комунальному підприємству завдано шкоди на суму понад 65 тис. грн.
Нараз досудове розслідування триває.

Окрім того, прокуратурою району пред’явлено позов про розірвання договору про закупівлю.

Додержання чинного законодавства у бюджетній сфері і надалі перебуває під особливим наглядом органів прокуратури.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: http://ruporzt.com.ua
Україна Цікавинка Скандали
31 липня 17:42
ДБР розслідує детонацію боєприпасів на полігоні у Хмель ...
31 липня 17:12
За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав агент фсб, як ...
31 липня 17:12
Забруднили понад 1,6 тис. кв. м землі небезпечними речо ...
31 липня 17:11
«Чесний призов»: 61 обшук, 15 підозр — проміжні результ ...
31 липня 17:10
На Дніпропетровщині судитимуть чоловіка, який за $25 00 ...
30 липня 17:01
Стрільба на різних дистанціях: як змінюються вправи та ...
25 липня 21:51
Парасолька для міста: що справді впливає на зручність і ...
23 липня 14:03
Не списуйте це на вік - перші ознаки серйозних проблем ...
22 липня 16:26
Як обрати майданчик для масштабної ділової події без за ...
20 липня 17:26
Лазерна різка vs плазма vs гідроабразив: коли яка техно ...
03 липня 12:32
Небезпечне укриття для дитсадка: на Житомирщині слідчі ...
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення