Кожен чотирьохсотий житель Житомирщини умовно вважається ВІЛ-інфікованим
05.12 13:05
З такими показниками зустрічає Житомирщина Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Як повідомила заступник головного лікаря обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Інна Товкач, поки що говорити про стабілізацію не доводиться. Ось лише кілька цифр :
«Сьогодні у нас в області живуть більше трьох тисяч людей, яким офіційно поставлений діагноз ВІЛ-інфекція. Кожний четвертий має кінцеву стадію розвитку цієї хвороби – СНІД. Майже 20 відсотків від цього числа становлять ВІЛ-інфіковані жінки, які стали на облік по ВІЛ-інфекції саме під час вагітності. За 16 років в області ВІЛ-інфікованими жінками народжено більше п’ятисот дітей»
В продовження цієї статистики – 10 відсотків дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями, успадкували небезпечний вірус.
Основні шляхи передачі залишаються незмінними – ін’єкційне споживання наркотиків, незахищені статеві стосунки та від матері до дитини. На сьогодні в області немає жодної адміністративної одиниці, де не були б зареєстровані хворі на ВІЛ. Половина з тих, кому поставили діагноз СНІД, вже померли. Проте, ці цифри не лякають суспільство, покращення ситуації не спостерігається. Фахівці, які працюють в цій сфері, сходяться в думці, що головним напрямком протидії розповсюдженню ВІЛ-інфекції має стати профілактична робота і працювати потрібно всім разом.
RuporZT
|