|
|
|
|
|
|
Звернення Житомирського агроекологічного університету
19.04 10:26
ЗВЕРНЕННЯ Зневірившись у чисельних спробах домогтися правди, звертаємося до Вас як до останньої надії на справедливість і просимо допомоги. Протягом останніх півроку Житомирська обласна рада, Житомирська облдержадміністрація, народні депутати від Житомирської області та університет багато разів зверталися до Міністерства аграрної політики та продовольства України з питання повернення у структуру університету ДП «ДГ «Україна». Вказане підприємство свого часу було незаконно відчужено, в результаті чого університет залишився єдиним у державі аграрним вищим навчальним закладом, який не має свого навчально-дослідного господарства, що суттєво позначилося на якості підготовки фахівців.
Проте, незважаючи на зазначені чисельні звернення, а також обіцянки зі сторони керівництва Мінагрополітики вирішити це питання проблема залишилася невирішеною. Натомість, листом від 10.04.2015 року № 37-27-1-11/5480 на адресу Житомирської обласної ради Мінагрополітики України повідомило, що вважає недоцільним повернення вказаного підприємства в структуру Житомирського національного агроекологічного університету та ініціює процедуру його розпаювання.
Така позиція Мінагрополітики України виглядає як повна зневага до думки всього депутатського корпусу Житомирської обласної ради, облдержадміністрації, колективу університету і працівників дослідного господарства, які ще 8 січня цього року письмово погодилися на входження підприємства в структуру університету.
Науково-педагогічний колектив та студенти університету обурені таким байдужим відношенням до університету та проблем його розвитку. Тим більш невиправданою така позиція виглядає з огляду на аграрну спрямованість економіки Житомирщини, в якій частка сільського, лісового господарства та харчової промисловості становить близько 53,5% структури валового регіонального продукту.
В цих умовах навпаки необхідно усі можливі ресурси спрямовувати на посилення підготовки і перепідготовки фахівців для аграрного сектору економіки регіону, проведення відповідних наукових досліджень, формування модельного для зони Полісся України навчально-дослідного багатогалузевого господарства. Тим більше, що ця позиція університету постійно підтверджується. Зокрема, під час засідання 6 квітня 2015 року робочої групи № 4.2 «Реформа аграрної освіти» в рамках розробки Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій України на 2015-2020 роки була прийнята пропозиція щодо необхідності формування в регіонах України модельних аграрних господарств, які стануть науково-практичною базою для підготовки та перепідготовки фахівців для аграрного сектору економіки на окремих територіях держави.
Така ж пропозиція підтримана 8 квітня 2015 року на засіданні Дорадчої Ради в рамках швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні» (2012-2016), що фінансується Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SECO) та впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія). У рамках даного проекту Житомирська область є однією з чотирьох пілотних областей України, в яких реалізується цей проект.
Враховуючи ситуацію, що склалася, викладачами та студентською радою ініційовано збір підписів проти позиції Мінагрополітики України щодо розпаювання та знищення ДП «ДГ «Україна». Частина співробітників університету вимагає від ректорату університету більш рішучих та радикальних дій щодо відстоювання законних прав та інтересів університету, аж до проведення страйку у м. Києві.
Для колективу університету, який протягом останнього півріччя у вкрай складних умовах (різке скорочення фінансування, зростаюче податкове навантаження, підвищення тарифів на комунальні послуги, вимушені відпустки за власний рахунок та ін.) робить все можливе для збереження та подальшого розвитку єдиного на Поліссі України аграрного університету та єдиного в державі аграрного навчального закладу екологічного спрямування незрозуміло – чому щире прагнення робити корисні та вкрай необхідні для області і держави справи продовжує наштовхуватися на нерозуміння та байдужість.
Враховуючи вищевикладене, просимо Вас підтримати університет у його зусиллях щодо збереження Державного підприємства «Дослідне господарство «Україна», яке свого часу створювалося силами працівників тоді ще Житомирського сільськогосподарського інституту та повернення його у структуру Житомирського національного агроекологічного університету.
З повагою В.о. ректора університету О.В. Скидан 
RuporZT
|
|
|
|
|
|
| Україна |
Цікавинка |
Скандали |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі? |
|
|
|
|
|
|